wersja testowa serwisu

Kokaina, amfetamina i psychotropy, 33-letni bełchatowianin chciał chronić swój "arsenał" barykadą!

narko
KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 39 lat, którzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 gramów różnych substancji i środków odurzających. 

W miniony piątek, 15 października kryminalni z bełchatowskiej jednostki policji pojechali sprawdzić swoje podejrzenia co do 33-letniego mieszkańca Bełchatowa. Z ich ustaleń wynikało, że ma on związek z przestępczością narkotykową. Na jego trop stróże prawa wpadli podczas prowadzonych nieprzerwanie oraz z dużą determinacją działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. 

- Wieczorem, z mieszkania wyszedł mężczyzna, który na widok nieumundurowanych funkcjonariuszy policji gwałtownie wbiegł do mieszkania i próbował zabarykadować się. Kryminalni błyskawicznie to udaremnili. Podejrzewany 33-latek wszystkiemu zaprzeczał, jednak już sam fakt jego zachowania wskazywał, że ma coś na sumieniu. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli trzy dilerki różnych substancji. Wynik badania wskazał, że to amfetamina, kokaina oraz środki psychotropowe. Również w jego bmw funkcjonariusze znaleźli woreczek z mefedronem - relacjonuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

W czasie kiedy na miejscu trwały jeszcze policyjne czynności do mieszkania podejrzewanego przyszedł 39-latek. Nie krył on swojego zaskoczenia z nieoczekiwanego spotkania w tym miejscu z policją. Okazało się, że mężczyzna ten również ma związek ze środowiskiem narkotykowym. 

- W jego kieszeniach policjanci znaleźli dilerki z białym proszkiem oraz suszem marihuany. Dodatkowo w mieszkaniu 39-latka policjanci znaleźli woreczek foliowy z białym proszkiem oraz torebkę z marihuaną. Łącznie kryminalni przejęli i zabezpieczyli ponad 20 gramów różnych substancji i środków zakazanych Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii - dodjae oficer prasowy bełchatowskiej komendy.

Bełchatowianie usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.