wersja testowa serwisu

Kierowca tira zatrzymał totalnie pijaną 34-latkę, kierowała VW mając ponad 3 promile!

Kierowca tira zatrzymał totalnie pijaną 34 -latkę, kierowała VW mając ponad 3 promile!
KPP Bełchatów

Wzorową obywatelską postawą wykazał się 61-letni kierujący ciężarówką, który w miejscowości Osina ujął pijaną 34-letnią kierującą volkswagenem.

Do zatrzymania doszło w miniony czwartek, 25 listopada.  Przed godziną 13.00 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwej kierującej na drodze DK-74, w miejscowości Osina, na terenie gminy Kluki. 

- Wysłani na miejsce zdarzenia policjanci z Posterunku w Ruścu zastali zgłaszającego uczestnika ruchu drogowego, 61-letniego kierowcę zestawu ciężarowego, który przekazał im kluczyki od volkswagena. Oświadczył, że podróżując drogą krajową zwrócił uwagę na jadącą przed nim osobówkę. Kierująca nią kobieta jechała "wężykiem", jej zachowanie na drodze jednoznacznie wskazywało, że jest nietrzeźwa. W takiej sytuacji natychmiast zareagował. Wyprzedził jej pojazd i bezpiecznie wyhamował. Podszedł do kierującej volkswagenem, a kiedy wyczuł od kobiety woń alkoholu zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając jej kontynuowanie jazdy i na miejsce wezwał policję - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej. Okazało się, że 34-letnia mieszkanka Bełchatowa miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu! Kobieta oczywiście już straciła prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.