wersja testowa serwisu

Karsznice: Przyjmij szczepionkę bez zbędnych formalności

daniel-schludi-mAGZNECMcUg-unsplash
fot. UM Zduńska Wola

Chcesz bez zbędnych formalności zaszczepić się przeciwko COVID-19? Miejska przychodnia organizuje szczepienia bez rejestracji. Wyrusza do Karsznic w poszukiwaniu chętnych na przyjęcie jednodawkowego preparatu!

Szczepionkę Johnson&Johnson osoby dorosłe będą mogły przyjąć w filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach w trakcie Święta Kwiatów w przyszłą sobotę (31 lipca br.) od godziny 8:00 do 12:00. Akcję „Kolej na szczepienia" organizuje Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Zduńskiej Woli. Z usługi skorzystać będzie mogło sto osób – tyle dawek preparatu miejska przechodnia ma otrzymać od rządu. Johnson&Johnson to szczepionka jednodawkowa, nie trzeba więc powtarzać zastrzyku.

Jeśli chcesz zaszczepić swoje dziecko, tego samego dnia bez rejestracji zrobisz to w zorganizowanym przez miasto Punkcie Szczepień Powszechnych na stadionie przy ul. Łaskiej. Od 12:00 do 13:00 będzie tu podawany dwudawkowy preparat firmy Pfizer, który został dopuszczony dla najmłodszych pacjentów. Szczepić nim mogą się osoby w wieku od 12 lat. Towarzyszyć musi im rodzic lub opiekun prawny.

– Jeśli uspakaja Cię, że obecnie w Polsce notujemy mniej niż 100 zakażeń dziennie, uświadom sobie, że z powodu koronawirusa zmarło już w całym kraju 77 tysięcy osób. To niemal tak, jakby wymazać z mapy dwie Zduńskie Wole – mówi obrazowo Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. I apeluje o mobilizację. – Do naszego kraju dotarł już wariant delta. Jak pokazują doświadczenia Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, zaraża głównie osoby, które zignorowały szczepienia. Wiele z nich przechodzi chorobę ciężko, wiele umiera. Dlatego sprawdźmy, czy nasi bliscy już przyjęli szczepionkę. Namawiajmy i przekonujmy. Najgorsze, co teraz możemy zrobić, to obojętnie wzruszyć ramionami – dodaje.

Miasto chce maksymalnie ułatwić dostęp do szczepionek. Organizuje więc takie akcje, jak ta przyszło sobotnia, podczas której preparat będzie można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji. Świadczy też pomoc transportową osobom niepełnosprawnym i niesamodzielnym.

– Gdy rozpoczynała się pandemia zaglądaliśmy do sąsiadów, zwłaszcza tych starszych. Pytaliśmy, czy nie potrzebują zakupów lub leków. Dziś zapukajmy do tych samych drzwi. Zapytajmy, czy się zaszczepili, czy wiedzą, jak i gdzie to zrobić – prosi prezydent Pokora.

Przypomina, że wielu zduńskowolan po 50. roku życia nadal nie przyjęło szczepionki na COVID-19, a to oni są w grupie największego ryzyka. – Zadbajmy o nich wspólnie. Dajcie nam znać, jeśli potrzebują transportu: odbierzemy ich z domu, przywieziemy do punktu szczepień i odwieziemy z powrotem – deklaruje.

Pomoc w transporcie do punktów szczepień organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Centrum Opieki Socjalnej. Pracownicy przyjmują zgłoszenia pod numerem telefonu 510 507 403 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

źródło: UM Zduńska Wola