wersja testowa serwisu

Już w sobotę Retro Jarmark i Piknik Historyczny w Wieruszowie

Untitled

Wieruszowski Dom Kultury zaprasza na sobotni wieruszowski rynek, 5 września od godz.16:00, gdzie będzie trwał Retro Jarmark i piknik historyczny.

Na płycie rynku, będzie można zakupić "mydło i powidło", czyli to, co wystawcy będą chcieli wystawić. Będą chleby, miody, biżuteria, starocie, plecaki szkolne, serwetki, owoce i warzywa i nie wiadomo co jeszcze! Wieruszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotuje kawiarenkę, gdzie będzie można przysiąść i napić się herbaty, kawy oraz zjeść swojskie ciasto.

Odbędą się warsztaty dla dzieci: strugania drewnianych ptaków, tworzenia kwiatów z bibuły, malowania toreb z płótna, malowania gipsówek, plecenia bransolet ze sznurka i inne. Będzie można nauczyć się chodzić na szczudłach, prowadzić koło od roweru oraz nauczyć się grać w stare gry. Jedną z atrakcji będzie przejażdżka wozem, prowadzonym przez konie po wieruszowskim rynku.

SH Gloria Victis przygotowała dla mieszkańców "Piknik Historyczny" i fotografie w formie banerów, gdzie na tle starego Wieruszowa każdy będzie mógł zrobić pamiątkową fotografie.

O godz. 16:00 odbędzie się Narodowe Czytanie "Balladyny", następnie o 17:00 wystąpią soliści z Operetki Wrocławskiej i Sceny Kamienica z Wrocławia z koncertem.

W sobotę czeka Was mnóstwo atrakcji! Spotkamy się na rynku w Wieruszowie, 5 września (sobota) od godz. 16:00.