wersja testowa serwisu

Jechał na "podwójnym gazie", podróż zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący miał prawie trzy promile alkoholu

alkomat-alkohol

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Jaworku w powiecie wieruszowskim. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu.

Do kolizji drogowej doszło 1 listopada 2021 roku po godzinie 17:00 na drodze powiatowej w Jaworku w gminie Czastary. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący fiatem seicento, 50 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca fiata był pijany, miał w organizmie aż prawie trzy promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 50 – latkowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa. Dodatkowo funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatami karnymi, za spowodowanie zdarzenia drogowego i braku aktualnych badań technicznych pojazdu.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci apelują o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. Pamiętajmy także o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Wieruszów