wersja testowa serwisu

Jak zorganizować partyjkę pokera ze znajomymi?

partyjka-pokera-ze-znajomymi

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani, a wizyty w często zatłoczonych pubach, nie zawsze są idealną opcją na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli więc szukamy oryginalnego sposobu na spożytkowanie wolnego czasu i chcielibyśmyprzy okazji spotkać się ze znajomymi, dobrą opcją jest organizacja pokerowej gry we własnym domu. Szczególnie w tym okresie roku, kiedy pogoda raczej nie zachęca do wędrówek po mieście.

Jeżeli idea organizacji własnej gry pokerowej dla grona znajomych brzmi dla Wasinteresująco, warto przystąpić do działania, w czym pomoże wam ten artykuł. Dowiecie się z niego jak przygotować idealny wieczór z pokerem w tle, który znajomi będą wspominać przez długie miesiące.

Zasady

Termin „Gra w pokera" jest bardzo rozległy i w rzeczywistości może odnosić się do wielu różnych odmian i wariantów tej gry.Z góry możemy oszczędzić sobie jednak rozważania na ten temat i przyjąć, że wasza gra będzie toczyć się w najpopularniejszej odmianie Texas Hold'em. Dlaczego? Po pierwsze wiele osób miało już styczność z tą odmianą pokera, więc jest duża szansa, że przynajmniej jeden z uczestników pokerowej nocy rozegrał już kiedyś partyjkę, a po drugie dlatego, że w tej odmianie panują najłatwiejsze zasady, więc nawet jeżeli nikt z uczestników pokerowej rozgrywki nie miał wcześniej do czynienia z pokerem, będziecie w stanie przyswoić zasady pokera w ciągu zaledwie kilku minut.

Do wyboru pozostaje m.in. format.Na pokerowe wieczory najlepiej sprawdzi się jedno stołowy turniej, czyli tzw. Turniej SNG. Warto zebrać przynajmniej 5-6 znajomych, aby gra miała sens. Nie powinno być ich jednak więcej niż 9. Ustalcie również wpisowe do turnieju i strukturę wypłat.

Należy pamiętać, że to ma być przede wszystkim dobra zabawa, więc nie należy przesadzać z wysokością opłaty, ale warto ustawić jakikolwiek poziom, bo prawdziwe emocje towarzyszą nam wtedy, kiedy w puli faktycznie znajdują się jakieś pieniądze… Może być to 10 lub 20 PLN.Pieniądze z wpisowego utworzą pulę nagród, która w zależności od ilości graczy powinna być rozdzielona na 2-4 miejsca płatne. Jest format, jest wpisowe, więc na koniec warto ustalić jeszcze jakie będą poziomy blindów i można przejść dalej.

Żetony i Karty

Ustalono już zasady i wpisowe, teraz pozostaje skompletowanie potrzebnych „gadżetów." W przypadku gry w pokera, są to żetony i karty. Jeżeli chodzi o karty, to tak naprawdę nie ma znaczenia na jakie się zdecydujemy, ważne by były plastikowe, ponieważ takie zwiększają komfort gry. Pamiętajmy, że podczas gry dla rozluźnienia pewnie będziemy coś pili, a papierowe karty w połączeniu z płynem to gotowa katastrofa.

Zdecydowanie więcej uwagi, warto poświęcić na żetony. Tutaj główną decyzją jaką należy podjąć jest to, czy żetony będą oznaczone konkretnymi nominałami, czy też będą bez naklejek z wartościami. Co prawda to już kwestia preferencji, jednak w przypadku początków przygody z pokerem, zaleca się korzystanie z żetonów, które mają określone nominały. W ten sposób udaje się uniknąć wielu nieporozumień.

Najlepiej kupić po prostu jedną z walizek dostępnych w sieci. Koszt prostej walizki zawierającej 500 żetonów nie powinien przekroczyć 100 PLN, a więc każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. W wielu przypadkach do walizki dołączane są również karty, a więc można załatwić obie sprawy za jednym zakupem.

Miejsce do gry

Zasady ustalone, skompletowano gadżety, więc do ustalenia pozostało tylko miejsce do gry i nie chodzi tutaj o pomieszczenie, bo jak wcześniej wspomniano ma to być turniej organizowany w domu, lecz stół i krzesła. Nikt o zdrowych zmysłach nie inwestuje w profesjonalny stół pokerowy, aby zorganizować grę z przyjaciółmi, więc jeżeli ktoś wpisał w Google frazę „stół pokerowy" i sprawdził cenę, to może odetchnąć z ulgą.

Do gry w pokera wystarczy normalny stół kuchenny i wygodne krzesła. Należy jedynie pamiętać o tym, aby stół był wystarczająco duży, aby każdy z uczestników gry mógł swobodnie przy nim siedzieć. Krzesła odgrywają ważniejszą rolę. Gra może trwać kilka godzin, więc warto zadbać o komfort gości i przygotować wygodne fotele.

Dodatki

Zakładając, że udało się skompletować wszystko z poprzednich punktów, można uznać przygotowania za zakończone. Pozostają drobne detale, takie jak przekąski czy napoje. Tutaj warto umówić się z przyjaciółmi i sporządzić listę kto odpowiada za co, aby wszystko nie było na Twojej głowie.

Życzymy niezapomnianych emocji przy pokerowym stole.