wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w Strykowie, cztery osoby poszkodowane. Na miejscu kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego

Groźny wypadek w Strykowie, cztery osoby poszkodowane. Na miejscu kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego
fot. KP PSP w Zgierzu

Wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowane do Strykowa, gdzie doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

W czwartek (8 kwietnia) po godzinie 9:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Strykowie. Na drodze wojewódzkiej nr 708 (obwodnica Strykowa) zderzyły się dwa pojazdy - bus marki Opel i samochód ciężarowy marki Scania.

Jak informuje st. kpt. Michał Mirowski, w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały aż cztery osoby które podróżowały busem (łącznie w pojeździe znajdowało się siedem osób). Dwóch poszkodowanych doznało obrażeń wewnętrznych, jedna jest nieprzytomna, a jedna dostała ataku padaczki.

Na miejscu pracują trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy JRG Stryków oraz policja.

Aktualizacja: Dwie poszkodowane kobiety zostały przetransportowane do szpitala w Brzezinach, a dwóch mężczyzn do szpitala im. Barlickiego w Łodzi. Kierowca ciężarówki zgłosił ratownikom, że źle się czuje. Z racji tego, że wszystkie karetki pogotowia zabrały już poszkodowanych do szpitali, mężczyzna trafił po opiekę strażaków.

fot. KP PSP w Zgierzu