wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w Kluskach, auto dachowało i uderzyło w kapliczkę

265-133335
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze relacji Lututów – Złoczew, w Kluskach w powiecie wieruszowskim. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. 

Do tego wypadku drogowego doszło 17 lipca  przed godziną 22:00 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Kluski, w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący Skodą Fabia 25–letni mężczyzna, na łuku drogi w kierunku Złoczewa, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i „dachując" uderzył w kapliczkę oraz ogrodzenie przydrożnej posesji.

- Ranny kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem alkoholu lub środków odurzających - wyjaśnia asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

Znacznemu uszkodzeniu uległ również pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

- Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego albo w przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia, grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności - dodaje asp. sztab. D. Pawlak.

fot. KPP w Wieruszowie