wersja testowa serwisu

Groźny wypadek na DK12, auto potrąciło rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

259-134395_mo1

Policjanci z komisariatu w Błaszkach wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzystki na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Zawady. Kierujący Citroenem nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania i potrącił prawidłowo jadącą jednośladem kobietę.

Do wypadku doszło we wtorek, 3 sierpnia około godziny 14.30 w miejscowości Zawady na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca poruszający się samochodem marki Citroen Jumper nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej w tym samym kierunki, 59-letniej rowerzystki i uderzył ją prawym lusterkiem.

- W wyniku tego zdarzenia kobieta przewróciła się na pobocze i doznała poważnych obrażeń. Kierującą jednośladem przewieziono do sieradzkiego szpitala - informują mundurowi. - Pracujący na miejscu policjanci z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny i zebrali ślady związane ze zdarzeniem. Zbadali również stan trzeźwości kierującego samochodem jak i rowerzystki. Obydwoje byli trzeźwi.

Sprawcą wypadku okazał się być 25-letni mieszkaniec gminy Swarzędz w powiecie poznańskim. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.