Najważniejsze wideo w ewe24

Groźne zdarzenie w Mieleszynku. Dwa auta osobowe zderzyły się czołowo

265-166998
fot. KPP Wieruszów

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną kolizji drogowej do której doszło w sobotnie popołudnie w Mieleszynku. Kierujący osobową skodą na łuku drogi doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka lexusem. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym. Apelujemy o rozwagę na drogach.

Do groźnego zdarzenia doszło 1 kwietnia 2023 roku w Mieleszynku. Po godzinie 17:00 patrol ruchu drogowego został skierowany na drogę relacji Klatka-Mieleszyn, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Wieruszowa kierując osobową skodą na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka lexusem. Poszkodowaną okazała się 44-letnia mieszkanka Bolesławca. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że z samochodu marki Skoda Superb wyrwana został tylna oś. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze sprawcę tego zdarzenia ukarali mandatem karnym.

Pamiętajmy!

Niedostosowanie prędkości należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Równie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Jeśli widzimy znak ograniczenia prędkości do 50 km/h wielu kierowców uważa, że jest to prędkość bezpieczna. Nic bardziej mylnego, czasem nawet taka prędkość może doprowadzić do wypadku, czy kolizji. Musimy, więc dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Wierusz