Groźne zdarzenie w gminie Sokolniki. Toyota zderzyła się z ciężarówką

265-148886
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z ciężarowym zespołem pojazdów. Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę w miejscowości Ryś w gminie Sokolniki. Przyczyna kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 29 maja 2022 roku przed godziną 19:00 na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Ryś w gminie Sokolniki. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili że kierująca Toyotą Yaris, 32–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym zespołem pojazdów Man wraz z naczepą. Ciężarówką w chwili tego zdarzenia, kierował 63–letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego.

- W następstwie kolizji uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, których kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali kierującą Toyotą, mandatem karnym - mówi asp. sztab. Damian Pawlak. - Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę a szczególnie o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, oraz ustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Są to najczęstsze przyczyny z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.