wersja testowa serwisu

Groźna kolizja w Parcicach. Auto wypadło z drogi i dachowało

265-128400
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Parcicach w gminie Czastary. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej, doszło 2 kwietnia 2021 roku, przed godziną 14:00 w Parcicach, w gminie Czastary. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca Skodą Fabia, 19–letnia mieszkanka gminy Bolesławiec, na łuku drogi relacji Parcice - Żdżary, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do wywrócenia Skody.

- W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu, natomiast kierująca była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali kobietę mandatem karnym - mówi as. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedna z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.