wersja testowa serwisu

Groźna kolizja na drodze S8. Kobieta zasnęła za kierownicą, jej auto rozbiło się o bariery

265-124425
fot. KPP w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło na drodze ekspresowej S8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 28 grudnia 2020 roku o godzinie 8:40 na 128 km drogi ekspresowej S8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim. Według ustaleń policjantów, kierująca osobowym Hyundaiem, 44–letnia kobieta zasnęła za kierownicą, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne.

W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierująca Hyundaiem odniosła powierzchowne obrażenia ciała, była trzeźwa i została ukarana przez policjantów mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ruch pojazdów w miejscu tego zdarzenia odbywał się bez utrudnień.

- W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wsiadania za kierownicę wypoczętym, oraz o ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu, co jest jedną z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych - mówi asp. sztab. Damian Pawlak.