wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w gminie Wieruszów, bus zderzył się z pojazdem szynowym. Auto zostało doszczętnie zniszczone

265-13865_20211105-100551_1
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na przejeździe kolejowym w Grześce w gminie Wieruszów. Przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu. 

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj (4 listopada) po godzinie 12:00 na niestrzeżonym, oznakowanym przejeździe kolejowym w miejscowości Grześka w gminie Wieruszów.

- Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierujący Fiatem Ducato, 24–letni obywatel Ukrainy, przed tym przejazdem kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z pojazdem szynowym – kolejową zgarniarką tłucznia, jadącą w kierunku Wieruszowa - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W wyniku tej kolizji doszczętnie uszkodzone zostało auto dostawcze, natomiast kierujący tym pojazdem nie został poszkodowany. Zarówno kierowca busa, jak i maszynista w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. W tej sytuacji za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, policjanci ukarali kierowcę Fiata mandatem karnym.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności przed przejazdami kolejowymi, szczególnie tymi niestrzeżonymi, gdzie w trakcie przejazdu pojazdów szynowych, ruch drogowy nie jest zamykany za pomocą tzw. rogatek kolejowych.

Zobacz zdjęcia: