Gmina Wieruszów: Za nami ostatnie spotkanie z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych

Gmina Wieruszów: Za nami ostatnie spotkanie z cyklu Czwartków Lekkoatletycznych
fot. Gmina Wieruszów

W poniedziałek, 22 maja na Stadionie Sportowym w Wieruszowie odbyły się ostatnie w sezonie 2022/2023 Czwartki Lekkoatletyczne. 

Cykl zawodów pozwoli wyłonić reprezentację Gminy Wieruszów na XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi w dniach 17-18 czerwca 2023 r. W zawodach w tym sezonie wystartowało około 200 uczniów ze Szkół Podstawowych Gminy Wieruszów. Skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz biegi na dystansach 60m, 300m i 600m/1000m to dyscypliny, z którymi przyszło się im zmierzyć. W tym sezonie uczestnikami mogli być uczniowie, którzy klasyfikowani byli w trzech kategoriach wiekowych 2010, 2011 oraz 2012 osobno dziewczęta i chłopcy.

Podczas finałowych zawodów wręczono medale oraz dyplomy dla najlepszych młodych lekkoatletów ze szkół podstawowych. Zwycięzcy zasłużone gratulacje przyjmowali z rąk Dyrektora GOSiT Pana Macieja Bacińskiego.

Gratulujemy wszystkim sportowcom osiągniętych w tym roku wyników i trzymamy mocno kciuki za rozwój oraz postępy w dążeniu do celu!

Źródło: Gmina Wieruszów