wersja testowa serwisu

Dzielnicowi z Opoczna zatrzymali sprawców kradzieży sklepowej

270-128796_mo1

Chwila nieuwagi sprzedawcy w sklepie stała się okazją dla dwóch złodziei. Na szczęście sprawcy kradzieży nie nacieszyli się łupem. Zatrzymali ich opoczyńscy dzielnicowi, a skradzione mienie wróciło do rąk prawowitego właściciela.

Opoczyńscy dzielnicowi po raz kolejny udowodnili, że doskonałe rozpoznanie w rejonie służbowym i determinacja w ustaleniu sprawców przestępstw i wykroczeń jest dla nich codziennością. W czwartek, 15 kwietnia o godzinie 14.50 dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży zasilacza do laptopa z jednego ze sklepów komputerowych na terenie Opoczna. Na miejsce skierowany został patrol doświadczonych dzielnicowych.

Policjanci po rozmowie z pokrzywdzonym i przejrzeniu zapisu monitoringu sklepowego szybko skojarzyli mężczyzn, których kamery zarejestrowały w chwili kradzieży. Uzbrojeni w tę wiedzę rozpoczęli poszukiwania sprawców. Znając specyfikę swoich rejonów służbowych i dotychczasowy niechlubny dorobek sprawców kradzieży, policjanci rozpoczęli poszukiwania od sprawdzenia pobliskich lombardów.

Już na początku ustaleń mundurowi przypuszczali, że sprawcy będą chcieli spieniężyć skradziony towar. Okazało się jednak, że w żadnym lombardzie nikt nie chciał sprzedać zasilacza do komputera. To nie zniechęciło policjantów w rozpoczętych ustaleniach. Mundurowi sprawdzili jeszcze jedno miejsce, które na pierwszy rzut oka, nie kojarzy się ze skupem sprzętów. Był to niewielki sklep wielobranżowy. Okazało się, że i tym razem policyjne doświadczenie nie zawiodło.

Mundurowi ustalili, że dwaj mężczyźni w wieku 35 oraz 59 lat w dniu kradzieży kontaktowali się ze sprzedawcą tego sklepu, oferując mu do sprzedaży trefny towar. Mężczyzna nie poprosił o dokumenty zakupu zasilacza i bez zastanowienia odkupił skradzioną ładowarkę za kilkanaście złotych. Długo nie cieszył się zasilaczem, gdyż policjanci zwrócili skradzione mienie właścicielowi.

Sprawcy kradzieży odpowiedzą za popełnione wykroczenie. Mężczyzna, który odkupił od nich skradziony towar może liczyć się z zarzutem nieumyślnego paserstwa.

źródło: KPP w Opocznie