Dwa wypadki, dwóch nietrzeźwych sprawców! Policja prosi o rozwagę

265-170107
fot. KPP Wieruszów

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych do których doszło 16 maja 2023 roku w Wieruszowie i w Nowym Ochędzynie. Okazało się, że kierujący znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni stracili już uprawnienia do kierowania pojazdami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Wieruszowie na ulicy Mikołaja Kopernika po godzinie 14:00. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym hyundaiem jadąc od ulicy Warszawskiej z niewyjaśnionych dotąd przyczyn najechał na zaparkowane pojazdy. Uszkodzeniu uległy cztery samochody osobowe, w których nie było żadnych osób. Jak się okazało kierującym hyundaiem był 63-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Mężczyzna twierdził, że nie wie jak doszło do tego zdarzenia. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Tego samego dnia po godzinie 21:00 wieruszowscy mundurowi zostali skierowani do miejscowości Ochędzyn Nowy, gdzie na drodze wojewódzkiej 482 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 49-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierując osobowym oplem z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Mercedes. Pasażerowie z mercedesa w wieku 20 i 31 lat oraz 3-latek z opla w wyniku obrażeń ciała zostali zabrani do szpitala. Badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało u niego prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Źródło: KPP Wieruszów