wersja testowa serwisu

Duży pożar w gminie Zduny, straty wyceniono na 300 tysięcy złotych. Policja: To było podpalenie, zatrzymano dwie osoby

Untitled
OSP Bąków Górny

Łowiccy policjanci już następnego dnia po pożarze zatrzymali dwóch sprawców podpalenia. Jeden z nich trafił za kratki, wobec drugiego prokurator zastosował dozór policyjny. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 13 sierpnia przed godziną 1.00 w nocy doszło do pożaru zabudowań gospodarczych na jednej z posesji w gminie Zduny. Spłonęła stodoła, w której znajdowała się słoma oraz maszyny rolnicze. Właściciel ocenił straty na około 300 tysięcy złotych.

Po zakończonej akcji gaśniczej policjanci przystąpili do ustalenia okoliczności i przyczyn pożaru. Przesłuchiwali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Z ustaleń policjantów wynikało, że doszło do celowego podpalenia gospodarstwa. Skrupulatne działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania już następnego dnia w godzinach przedpołudniowych dwóch podejrzewanych.

To 29-latek z powiatu łowickiego i 33-letni łowiczanin. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym prokuratorskiego zarzutu sprowadzenia pożaru zagrażającego mieniu w dużych rozmiarach. Wobec 33-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Wobec młodszego z nich prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Z ustaleń wynika, że 29-latek dopuścił się czynu z przyczyn osobistych. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Za spowodowanie pożaru grozi kara do 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

źródło: KPP w Łowiczu