wersja testowa serwisu

Dotkliwie pobił swojego znajomego. Wszystko przez nieporozumienia finansowe

265-133212
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Wieruszowa, podejrzanego o uszkodzenie ciała swojego znajomego. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

11 lipca 2021 roku wieruszowscy policjanci otrzymali informację o pobiciu mężczyzny na terenie posesji przy ulicy Fabrycznej w Wieruszowie. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do kłótni, której powodem miały być wzajemne rozliczenia finansowe.

- Podczas awantury jeden z mężczyzn dotkliwie pobił swojego kompana, który upomniał się spłatę długu. Napastnik uciekł, nie udzielając pomocy znajomemu. Ranny w głowę 49-latek trafił do szpitala - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. 

Policjanci po ustaleniu okoliczności zdarzenia i personaliów sprawcy, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Pracując nad sprawą, 13 lipca 2021 roku, funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca Wieruszowa. Po analizie zgromadzonych materiałów dowodowych, śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała, w związku z narażeniem poszkodowanego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 43-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 15 lipca decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany. Policjanci pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - dodaje asp. sztab. D. Pawlak.