wersja testowa serwisu

Dopuścili się przestępstw przeciwko rodzinie i opiece, byli poszukiwani przez Sąd. Zatrzymali ich policjanci z Wieruszowa

Untitled
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Poszukiwani zostali doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbywają karę pozbawienia wolności.

Wieruszowscy policjanci sprawdzają każdą informację dotyczącą osób poszukiwanych. 1 marca 2021 roku kryminalni sprawdzając wcześniejsze ustalenia, zastosowali obserwację miejsca pobytu osoby poszukiwanej, w Wieruszowie nieopodal ulicy Rynek. W wyniku podjętych działań, po godzinie 18:00 funkcjonariusze zatrzymali 46–letniego mieszkańca Wieruszowa, poszukiwanego listem gończym.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni kontynuując działania poszukiwawcze, podjęli obserwację jednej z wytypowanych wcześniej posesji w gminie Galewice. Po godzinie 21:00 funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, również poszukiwanego listem gończym, 35–letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego.

Mężczyźni od niespełna miesiąca byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Działania policjantów sprawiły, że poszukiwani zostali doprowadzeniu do zakładu karnego, gdzie odbywają już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece.

źródło: KPP w Wieruszowie