wersja testowa serwisu

Dokonał kradzieży w gabinecie stomatologicznym, "wpadł" następnego dnia. Okazało się, że był poszukiwany i posiadał narkotyki

Zrzut-ekranu-2021-08-04-o-13.37.23
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zduńskowolskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który odpowie za kradzież torebki i posiadanie środków odurzających. Ponadto był poszukiwany do odbycia kary roku i siedmiu miesięcy pozbawienia wolności. Grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

W poniedziałek, 2 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży w gabinecie stomatologicznym na terenie miasta. Pokrzywdzonej skradziono torebkę, w której były kluczyki do pojazdu, dokumenty, karty bankomatowe, legitymacja, pieniądze oraz telefon komórkowy.

- Bardzo dobra znajomość środowiska przestępczego i wykonana praca kryminalnych pozwoliły stróżom prawa ustalić, iż podejrzanym w tej sprawie jest 37-letni zduńskowolanin. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za kradzieże - informują przedstawiciele KPP w Zduńskiej Woli.

Mundurowi ustalili miejsce pobytu sprawcy, który był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione w przeszłości. Wczoraj (3 sierpnia) po godzinie 17:00, policjanci na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli poszukiwanego 37-latka, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został przez mundurowych zatrzymany.

W trakcie przeszukania jednego z miejsc pobytu zatrzymanego, stróże prawa odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Ponadto w mieszkaniu posiadał niewielkie ilości suszu marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży mienia oraz posiadania środków odurzających. Z uwagi na jego wcześniejsze skazania za podobne przestępstwa i odbyte kary pozbawienia wolności, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Najbliższy czas spędzi w więzieniu.

źródło: KPP w Zduńskiej Woli