Debata „Młody Trzeźwy Rozważny Kierowca” w wieruszowskim liceum

265-196069
fot. KPP Wieruszów

Policjanci zorganizowali debatę z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie pod nazwą „Młody Trzeźwy Rozważny Kierowca". Tematem wiodącym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także omówione zostały przyszłym kierowcom zmiany w przepisach karnych i prawie o ruchu drogowym. Dzięki przychylności Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu młodzież miała okazję wsiąść do symulatora dachowania. Uczniowie zakładając alkogogle zobaczyli jaki wpływ na naszą koncentrację ma wypity alkohol.

7 czerwca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie odbyła się debata pod nazwą „Młody Trzeźwy Rozważny Kierowca". Spotkanie było przeznaczone dla uczniów tej szkoły, którego głównym celem było uświadomienie przyszłym kierowcom jak ważne jest przestrzegania przepisów prawa, gdyż w głównej mierze to najmłodsi kierowcy powodują wiele zdarzeń drogowych. Na początku głos zabrała Pani Magdalena Stachulec dyrektor szkoły, która przywitała wszystkich zgromadzonych. Kierownictwo wieruszowskiej komendy reprezentował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie mł. insp. Adam Stochniałek, który podkreślił, że przestrzegając przepisów nie będziemy narażać siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na udział w kolizjach czy wypadkach. 

Następnie głos zabrał oficer prasowy asp. Piotr Siemicki omawiając zmiany w przepisach karnych i w prawie o ruchu drogowym, które miały miejsce w minionych latach. Funkcjonariusz zwracał uwagę młodym ludziom na odpowiednie zachowania podczas uczestniczenia w zdarzeniach drogowych w szczególności na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Przypomniał również konsekwencjach wsiadania za „kółko" pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Obecny podczas debaty przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu Oddział terenowy w Sieradzu w Sieradzu Przemysław Plesiak przedstawił kryteria jakie należy spełnić, aby móc ubiegać się o prawo jazdy. Po części teoretycznej uczniowie mieli okazje wsiąść do symulatora dachowania i przekonać się jakie znaczenie na nasze bezpieczeństwo mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz sposób zabezpieczenia przewożonych bagaży. Uczniowie pokonując wyznaczony tor z założonymi alkogoglami zobaczyli jaki wpływ na naszą koncentrację ma wypity alkohol. Podczas spotkania nie zabrakło informacji na temat służby w niebieskim mundurze.

Źródło: KPP Wieruszów