wersja testowa serwisu

Dan Bilzerian chce zagrać z miliarderem o $100 MLN!

Dan-Bilzerian-GGPoker_Blog-banner-3

Król Instagrama i ambasador GGPoker, Dan Bilzerian może na stałe zapisać się w kartach historii pokera jeszcze w tym roku, kiedy zmierzy się z miliarderem Alekiem Gorresem w grze pokerowej, której stawką będzie $100 mln! Jeżeli pojedynek faktycznie się odbędzie, będzie to gra o najwyższą nagrodę w historii.

Bilzerian Prowokuje, Gores Odpowiada

Cała historia tego niezwykłego pojedynku rozpoczęła się od podcastu, którego gościem był Bilzerian. Dan opowiadając o swojej przygodzie z pokerem stwierdził, że przez lata rywalizował z Goresem w grach na wysokie stawki i wygrał od niego blisko $50 mln. Wersje tą podważa jednak sam Gores, który według relacji Króla Instagrama, wysłał do niego wiadomość w której wyraził swoje niezadowolenie z publikacji informacji o prywatnych grach w książce, zwłaszcza że jego zdaniem informacje te są nieprawdziwe.

Należy tutaj zaznaczyć, że Alec Gores to osoba zarządzająca wieloma funduszami, której raczej nie zależy na tego typu rozgłosie.Gores poirytowany zwierzeniami Bilzeriana, postanowił wyzwać go na pojedynek heads-up. Co więcej, cały pojedynek miałby być transmitowany również za pośrednictwem telewizji, chociaż szczegóły nadal nie są uznane. Bilzerian szybko odpowiedział na zaproszenie Goresa i stwierdził, że jest gotowy do wyłożenia $50 mln. Jeżeli miliarder podtrzyma swoją propozycje, będziemy świadkami największego pojedynku heads-up w historii pokera.

Czy Pojedynek się odbędzie?

Na tym etapie proponowany pojedynek heads-up z pulą $100,000,000 to tylko ciekawy news. Bilzerian jest mistrzem autopromocji, a żadne szczegóły poza stawką nie zostały jeszcze sfinalizowane. Wiemy jednak, że Bilzerian jest ambasadorem GGPoker. Operator oferujący gry w pokera online wyrobił sobie markę w ciągu ostatnich dwóch lat jako operatorów, który bije wszelkie rekordy. Mecz heads-up z pulą $100 mln, to z pewnością coś co przyczyniłoby się do jeszcze większej rozpoznawalności marki, więc niewykluczone, że GGPoker zdecyduje się na wsparcie swojego ambasadora w jakiejś części.

Po drugiej stronie mamy Alec Goresa, który jest założycielem Gores Group, spółki specjalizującej się w pozyskiwaniu zarówno doświadczonych, jak i nowych przedsiębiorstw. Według Forbesa, dzięki tej spółce, a także innym przedsięwzięciom, majątek Goresa to około $2.8 mld. W artykule opublikowanym przez magazyn GQ, Gores został wymieniony jako uczestnik najbardziej ekskluzywnych gier pokerowych w Las Vegas. Warto też dodać, że Gores był łączony z nielegalnym grami pokerowymi z udziałem celebrytów, które organizowane były przez Molly Bloom, a które to w późniejszym czasie zostały uwiecznione w filmie Molly's Game.

Wiele wskazuje na to, że pojedynek między miliarderem i Królem Instagrama faktycznie może się odbyć. Zarówno Bilzerian, jak i Gores dysponują odpowiednimi środkami, aby stanąć do takiej rywalizacji. Warto też dodać, żeDan Bilzerian wręcz uwielbia blask kamer, możemy być pewni, że jeżeli pojedynek dojdzie do skutku, Bilzerian zadba o to, aby nie tylko przeszedł do historii, ale także o to, aby było o nim bardzo głośno.