Cyklon Peggy zmieni pogodę! Czas pożegnać słoneczną i bardzo ciepłą aurę?

Cyklon Peggy zmieni pogodę! Czas pożegnać słoneczną i bardzo ciepłą aurę?
Pexels

Czy to ostatnie powiewy letniej pogody? Wiele wskazuje, przeglądając prognozy synoptyków, że w najbliższych dniach niestety tak. Od czwartku aura ma się zmienić i to dość radykalnie. Ulewne deszcze, porwisty wiatr, a w niektórych regionach kraju niewykluczone burze. Taką zmianę przyniesie nam cyklon Peggy, który już na dobre rozhulał się nad Wyspami Brytyjskimi. IMGW już wydało prognozę ostrzeżeń meteorologicznych, dla Łódzkiego obowiązuje alert I stopnia przed ulewnymi deszczami z burzami.

Cylon Peggy, który znajduje się obecnie nad Wyspami Brytyjskimi, znacząco daje się we znaki mieszkańcom tego regionu Europy. Niestety wpłynie on też na pogodę również w Polsce. "Peggy" zacznie niebawem swoją wędrówkę na wschód kontynentu, zbliżając się do naszego kraju. Jak informują serwisy pogodowe, do środy włącznie mamy zapewnioną słoneczną pogodę i wysokie wskazania na termometrach sięgające powyżej 20 temperaturę. Pogodowych zmian, i to mocnych musimy się spodziewać począwszy od czwartku. To właśnie tego dnia do naszego regionu wkroczy chłodny front związany z cyklonem Peggy. Najpierw przyniesie nam duże ocieplenie nawet do 26 stopni, a następnie deszcze i burze, po których nadejdzie spore ochłodzenie.

- Na zachodzie i południu, a wieczorem także w centrum zachmurzy się i zacznie padać. Miejscami możliwe są też burze z gradem i porywistym wiatrem - informuje serwis pogodowy interia.pl.