wersja testowa serwisu

Bieganie, jazda rowerem i pływanie kajakiem. Za nami kolejna edycja RunKayakBike w Wieruszowie

Untitled
fot. Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie

W niedzielę, 16 sierpnia odbyły się zawody pn. RunKayakBike Wieruszów 2020, których organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Zawody odbyły się przy wsparciu Fundacji ORLEN.

Zawody RunKayakBike Wieruszów 2020 to zupełnie innowacyjne wydarzenie, łączące trzy dyscypliny sportowe tj. bieg, jazdę na rowerze oraz płynięcie kajakiem. Uczestnicy mieli do pokonania łączny dystans ok. 25 km. Wyścig rozpoczął się o godz. 16.00. Linia startu znajdowała się na bieżni lekkoatletycznej wchodzącej w skład Stadionu Sportowego. Zawodnicy, nim przystąpili do właściwych zmagań, celem rozgrzania pokonali jedno okrążenie po bieżni okrężnej 400 m.

Pierwszym etapem zawodów był ponad 6 km bieg, którego trasę w większości stanowiły drogi gruntowe, leśne oraz asfaltowe. Drugi etap stanowiła jazda na rowerze. 15 km trasa crossowa była bardzo wymagająca, dodatkowo utrudniały ją wysokie temperatury. Trzeci etap ok. 3 km dotyczył płynięcia kajakiem rzeką Prosną. To właśnie na kajakach zawodnicy przekraczali linię mety.

W wyścigu wzięli udział uczestnicy powyżej 16 roku życia. Każdy uczestnik zawodów bez względu na zajętą lokatę otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę techniczną, pakiet startowy, w którego skład wchodził m.in. plecak sportowy, posiłek regeneracyjny oraz napoje na trasie wyścigu i starcie.

Za zajęcie miejsc w kategoriach: OPEN Kobiet i Mężczyzn oraz kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn przewidziane były nagrody rzeczowe oraz puchary.

Innowacyjność zawodów oraz połączenie trzech dyscyplin sportowych zagwarantowała niezapomniane wrażenia ! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy uzyskane wyniki !

W TYM MIEJSCU znajdują się pełne wyniki oraz fotogaleria z zawodów.

źródło: GOSiT w Wieruszowie