wersja testowa serwisu

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki z dotacją na zakup nowości wydawniczych

ksiazka-regal
Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" otrzymała w tym roku na zakup nowości wydawniczych dotację w wysokości 11 000 zł.

Jest to najwyższa kwota dotacji na zakup nowych książek w historii naszej biblioteki, ale i w roku bieżącym najwyższa w całym powiecie.

- Pragniemy podziękować Organizatorowi naszej jednostki – Wójtowi Gminy Sokolniki i Radzie Gminy Sokolniki za zrozumienie, jak istotną rolę w życiu społecznym odgrywa książka i jak ważne jest w promocji czytelnictwa, aby biblioteka mogła zaoferować swoim Czytelnikom jak najszerszą ofertę - mówi Beata Waniek, Dyrektor Bibliteki Publicznej w Sokolnikach. - Sukcesywny wzrost dotacji Organizatora na zakup nowości wydawniczych dla naszej biblioteki skutkuje nie tylko stałym wzrostem czytelnictwa, ale jak się okazuje także zwiększona dotacją ministerialną. Dziękujemy również Bibliotece Wojewódzkiej za docenienie rozwoju naszej małej biblioteki. W czasach kiedy ceny książek mocno szybują w górę, to właśnie rola bibliotek w promocji czytelnictwa będzie miała wiodące znaczenie.

Przedstawiciele placówki czekają na Wasze propozycje dotyczące zakupów książkowych.

- Jak zwykle obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nasza oferta była dla Was interesująca, a każdy z Czytelników mógł znaleźć dla siebie dobrą lekturę - dodaje Beata Waniek.