wersja testowa serwisu

Auto jechało "wężykiem", za kierownicą siedział kompletnie pijany obywatel Ukrainy

alkomat-alkohol

Wieruszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 31 – letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

11 października 2020 roku po godzinie 19:00 policjant wydziału kryminalnego wieruszowskiej komendy Policji w miejscowości Prusak w gminie Sokolniki, zauważył jadącego tak zwanym „wężykiem" Opla Vectrę. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu, po podjętym pościgu nieoznakowanym radiowozem, zatrzymał Opla.

Okazało się, że pojazdem kierował 31 – letni obywatel Ukrainy. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się również, że mężczyzna miał w organizmie aż prawie trzy promile alkoholu. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca, usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci wieruszowskiej „drogówki" zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Asp. sztab. Damian Pawlak