[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Za nami kolejne spotkania profilaktyczne

Dodane przez EWE24.net

Wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne przebiegają w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".


Od początku tegorocznych wakacji wieruszowscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą między innymi na półkoloniach organizowanych w powiecie wieruszowskim. W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z uczestnikami letnich wypoczynków w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Sokolnikach, Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie, Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie oraz z uczestnikami obozu w Gumnisku w gminie Sokolniki.


Podczas spotkań policjanci udzielają wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie letniego wypoczynku. Przypominają wypoczywającym o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi a przede wszystkim nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".


W trakcie wakacji wieruszowscy policjanci prowadzą również działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje", w które zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze między innymi przeprowadzą działania zmierzające do pomiaru prędkości pojazdów. Działania te mają na celu przypominanie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn występowania zdarzeń drogowych.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Pożar budynku w Czastarach. Spłonęło wyp…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Projekt "Zdrowe powietrze to jest t…

Innowacyjna firma – wsparcie dla przedsi…

[ZDJĘCIA] Wypadek na Polnej w Wieruszowi…

Uczniowie "Kopernika" w projek…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Pożar budynku mieszkalnego w Wyszanowie…

Ruszyła akcja bezpłatnego czipowania pup…

XXIV Dni Wieruszowa już niebawem... Opró…

Skomponuj set z utworami Moniuszki! Zapr…

Runkayakbike, czyli zupełnie nowa forma …

Poważny pożar w Mieleszynie. Spłonęła pr…