[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Za nami kolejne spotkania profilaktyczne

Dodane przez EWE24.net

Wraz z rozpoczęciem wakacji wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym. Tegoroczne działania profilaktyczne przebiegają w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".


Od początku tegorocznych wakacji wieruszowscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą między innymi na półkoloniach organizowanych w powiecie wieruszowskim. W ostatnim czasie mundurowi spotkali się z uczestnikami letnich wypoczynków w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Sokolnikach, Szkole Podstawowej nr 3 w Wieruszowie, Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie oraz z uczestnikami obozu w Gumnisku w gminie Sokolniki.


Podczas spotkań policjanci udzielają wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie letniego wypoczynku. Przypominają wypoczywającym o bezpiecznych zachowaniach w domu, na ulicy, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi a przede wszystkim nad wodą w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".


W trakcie wakacji wieruszowscy policjanci prowadzą również działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje", w które zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W trosce o bezpieczeństwo na drodze funkcjonariusze między innymi przeprowadzą działania zmierzające do pomiaru prędkości pojazdów. Działania te mają na celu przypominanie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn występowania zdarzeń drogowych.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…