[ZDJĘCIA] Nowoczesny sprzęt trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnach

Dodane przez EWE24.net

Nowoczesna drabina trafiła do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnach. Jak informują strażacy, od dłuższego czasu do jednostki trafiają nowoczesne sprzętu, a w tej chwili brakuje już tylko nowego wozu.


Nowoczesna drabina ZS 2100/3, która sięga aż 10 metrów, wraz z podporami oraz dwoma pasami strażackimi ratowniczymi z zatrzaśnikiem, trafiła na wyposażenie OSP Chojny.


- Dzięki Fundacji Banku PKO, która wsparła nasz zakup w kwocie 6800 złotych udało się nam pozyskać długo wyczekiwaną drabinę strażacką - informują strażacy z OSP Chojny. - Zakup takiej drabiny przyczyni się do poprawy działań ratowniczych naszej jednostki na wysokościach.


Drabina ZS 2100/3 jest drabiną dwuprzęsłową, wysuwaną za pomocą linki, systemu okuć i prowadnic. Posiada dwie podpory, których odpowiednie rozstawienie zapewnia jej stabilność. Drabina ta umożliwia wejście na wysokość aż dziesięciu metrów Może być również stosowana jako pomost przy przejściach przez rowy, wykopy itp. Pas strażacki z zatrzaśnikiem służy do zabezpieczenia szczególnie w czasie pracy na wysokościach. Na drabinie może pracować maksymalnie 3 strażaków.


- Drabina już jest zamontowana na naszym Magirusie a nasz Naczelnik zawisł na pasie, prezentując jego zastosowanie - dodają ochotnicy.


fot. OSP Chojny

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Pożar lasu w miejscowości Leli…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Podsumowanie działań Bezpieczny weekend …

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty. …

Rondo Rotmistrza Długaszewskiego zyskało…

[ZDJĘCIA] Za nami 34. Ogólnopolski Wyści…

Pożar szopy w Wieruszowie. Na miejscu dw…

Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powia…

Posiadał amfetaminę – został namierzony …