Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się
Dołączyli już do nas: EWE24 to nasz wspólny strumień informacji, w którym możesz dodać swój post, aby zobaczyli go wszyscy mieszkańcy odwiedzający nasz portal.

Dodawaj posty, zapytania, ogłoszenia i komentarze na naszej wspólnej ścianie!

Kliknij poniższy przycisk, aby błyskawicznie zalogować się za pomocą Facebooka :)

Wytwarzali i wprowadzali do obrotu tytoń i alkohol. Mężczyzną grozi rok więzienia

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci po nitce do kłębka dotarli do miejsca, w którym zorganizowano linię do produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także tytoń i alkohol bez znaków akcyzy.


Wieruszowscy policjanci nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie wytwarzaniu i wprowadzaniu do obrotu tytoniu i alkoholu bez znaków akcyzy. Dzięki bardzo dobrej znajomości środowiska przestępczego, 9 lutego 2018 roku, w jednej z miejscowości w powiecie wieruszowskim policjanci namierzyli samochód dostawczy.


Obserwując pojazd kryminalni zauważyli mężczyznę wychodzącego z posesji na terenie, której miało dochodzić do nielegalnego wytwarzania wyrobów akcyzowych. Podejrzewając, że w pojeździe mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe policjanci skontrolowali obserwowanego busa.


W transporterze, którym przemieszczało się trzech mieszkańców województwa łódzkiego, kryminalni znaleźli alkohol bez znaków akcyzy. Policjanci prowadząc dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, od którego busem wracali amatorzy nielegalnego trunku, posiada przeznaczone do sprzedaży tytoń i alkohol bez znaków akcyzy.


Jeszcze tego samego dnia, wieruszowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Łodzi – oddział w Sieradzu w miejscu zamieszkania 35-latka znaleźli ponad 5 kilogramów tytoniu, kilkanaście litrów alkoholu bez znaków akcyzy oraz linię do produkcji alkoholu.


Wartość uszczuplenia podatkowego na szkodę Skarbu Państwa to blisko 5 tysięcy złotych oraz ponad tysiąc złotych podatku VAT. Zgodnie z Ustawą o wyrobie napojów spirytusowych za popełnione przestępstwo grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.


Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.


Źródło: KPP w Wieruszowie.

Zobacz także

26. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojew…

Spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Melle…

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci…

[ZDJĘCIA] "Nie nałogom", konku…

I Ty możesz zostać rodziną zastępczą dla…

[ZDJĘCIA] Niecodzienna lekcja uczniów ze…

[ZDJĘCIA] Walentynki w Szkole Podstawowe…

[ZDJĘCIA] Wesoła zabawa i przebierańcy, …

Zamiast mandatów... serduszka! Dzisiaj a…

[ZDJĘCIA] Walentynki w ŚDS Osiek z filią…

Po co komu porady? Poradnia Psychologicz…

Metody szybkiego uczenia się zajęcia w S…

Wytwarzali i wprowadzali do obrotu tytoń…

"Kopernik" odlicza sto dni do …

[ZDJĘCIA] Dyskoteka na lodowisku w Wieru…

Tłusty czwartek w Domu Pomocy Społecznej…

Walentynkowa randka z książką. Wieruszow…

Sukces językowy ucznia LO w Wieruszowie