Wypadek w Wieruszowie. Rowerzystka uderzyła w wyprzedzający ją samochód. Policja wyjaśnia okoliczności

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Wieruszowie z udziałem rowerzystki. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.


Do wypadku drogowego doszło 5 listopada 2019 roku przed godziną 6:00 na ulicy Polnej w Wieruszowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, 60 – letnia mieszkanka Wieruszowa w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu, uderzyła w wyprzedzającego ją opla, którym kierował 37 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W wyniku wypadku rowerzystka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący tymi pojazdami w chwili wypadku byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi i osobami w podeszłym wieku.


asp.sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…