Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w Ostrówku w gminie Galewice. W wyniku wypadku rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.


Do wypadku drogowego doszło 4 marca 2019 roku po godzinie 19:00 w Ostrówku w gminie Galewice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas wymijania Volkswagena Polo, którym kierował 32 – letni mieszkaniec gminy Galewice, doszło do zderzenia się z kierującym rowerem 64 – latkiem, również mieszkańcem gminy Galewice. W wyniku wypadku, rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policyjny alkomat wykazał prawie jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy jednośladu. Kierujący Volkswagenem w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu pojazdu oraz korzystaniu z elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku w terenie niezabudowanym


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Samochód uderzył w budynek mie…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Pociąg Repatriantów przyjedzie do Wierus…

"Kopernik" w czołówce wojewódz…

Zbliżają się obchody Ogólnopolskiego Dni…

Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakie…

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

Groźnie na Warszawskiej. Samochód potrąc…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Groźny wypadek na Warszawskiej. Dwa rozb…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Słodkie obchody Dnia Kobiet w LO

[ZDJĘCIA] Niezwykłe spotkania z biologią

Tragedia przy Zamkowej. Znaleziono martw…

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

135 mln zł do odbioru w ZUS-ie na tereni…

Prelekcja dzielnicowego na pikniku profi…

Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta