Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w Ostrówku w gminie Galewice. W wyniku wypadku rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.


Do wypadku drogowego doszło 4 marca 2019 roku po godzinie 19:00 w Ostrówku w gminie Galewice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas wymijania Volkswagena Polo, którym kierował 32 – letni mieszkaniec gminy Galewice, doszło do zderzenia się z kierującym rowerem 64 – latkiem, również mieszkańcem gminy Galewice. W wyniku wypadku, rowerzysta z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policyjny alkomat wykazał prawie jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy jednośladu. Kierujący Volkswagenem w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu pojazdu oraz korzystaniu z elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku w terenie niezabudowanym


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…