Wieruszowscy policjanci podsumowali tegoroczną akcję Znicz

Dodane przez EWE24.net

3 listopada 2019 roku zakończyły się ogólnopolskie wzmożone działania Policji w ramach akcji „Znicz 2019". W powiecie wieruszowskim był to czas spokojny i bezpieczny w którym nie doszło do żadnego wypadku drogowego.


Tegoroczne działania w ramach akcji „Znicz" prowadzone były od 31 października do 3 listopada. W trakcie akcji policjanci prowadzili wzmożone działania na drogach zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierujących.


W powiecie wieruszowskim wzmożone patrole policjantów czuwały nad bezpieczeństwem zarówno w pobliżu cmentarzy jak i na drogach dojazdowych. Działania wieruszowskich funkcjonariuszy skoncentrowane były na monitorowaniu oraz kontrolowaniu przemieszczających się pojazdów, prędkości z jaką się poruszały, badaniu stanu trzeźwości kierujących, przewożeniu pasażerów, zwłaszcza dzieci a także kontrolowaniu stanu technicznego pojazdów. Mundurowi czuwali również nad bezpieczeństwem pieszych. Policjanci informowali, że jest to czas w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców oraz o tym jak ustrzec się od kradzieży i prawidłowo zabezpieczyć własne mienie.

Podczas policyjnej akcji „Znicz 2019" w powiecie wieruszowskim policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego a jedynie 10 niegroźnych kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców pod działaniem alkoholu, nałożyli 37 mandatów karnych, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz jeden dokument prawa jazdy.


asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…