Wieruszowscy policjanci podsumowali ferie zimowe

Dodane przez EWE24.net

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach całego kraju w czasie ferii zimowych wieruszowscy policjanci pełnili służbę na drogach oraz prowadzili działania profilaktyczne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa wypoczywających.


W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających oraz podróżujących w czasie ferii zimowych policjanci intensyfikowali działania na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i wypoczywających. Do działań, głównie w czasie ferii w województwie łódzkim, które przebiegały od 11 do 24 lutego br. przyłączyli się również wieruszowscy policjanci.


Dlatego, w tym czasie policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkości z jaką się poruszały oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze przypominali również o właściwym przygotowaniu samochodu oraz autokaru do drogi.


Policjanci z wieruszowskiej komendy w czasie prowadzonych działań w okresie ferii zimowych w województwie łódzkim, skontrolowali 240 pojazdów i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, z uwagi na ujawnione niesprawności kontrolowanych pojazdów. Łącznie nałożyli 130 mandatów karnych i zastosowali 83 pouczenia, odnotowali 14 kolizji drogowych oraz zatrzymali cztery dokumenty prawa jazdy. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierowców, którzy prowadził swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.


W czasie ferii zimowych wieruszowscy policjanci prowadzili również działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży. Podczas policyjnych prelekcji wiele uwag poświęcano właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw na tzw. „wolnym powietrzu" oraz prawidłowemu zachowaniu się na drodze.


W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują między innymi o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…