Wieruszowscy policjanci podsumowali ferie zimowe

Dodane przez EWE24.net

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach całego kraju w czasie ferii zimowych wieruszowscy policjanci pełnili służbę na drogach oraz prowadzili działania profilaktyczne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa wypoczywających.


W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających oraz podróżujących w czasie ferii zimowych policjanci intensyfikowali działania na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i wypoczywających. Do działań, głównie w czasie ferii w województwie łódzkim, które przebiegały od 11 do 24 lutego br. przyłączyli się również wieruszowscy policjanci.


Dlatego, w tym czasie policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkości z jaką się poruszały oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze przypominali również o właściwym przygotowaniu samochodu oraz autokaru do drogi.


Policjanci z wieruszowskiej komendy w czasie prowadzonych działań w okresie ferii zimowych w województwie łódzkim, skontrolowali 240 pojazdów i zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, z uwagi na ujawnione niesprawności kontrolowanych pojazdów. Łącznie nałożyli 130 mandatów karnych i zastosowali 83 pouczenia, odnotowali 14 kolizji drogowych oraz zatrzymali cztery dokumenty prawa jazdy. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierowców, którzy prowadził swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W tym czasie na drogach powiatu wieruszowskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego.


W czasie ferii zimowych wieruszowscy policjanci prowadzili również działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży. Podczas policyjnych prelekcji wiele uwag poświęcano właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw na tzw. „wolnym powietrzu" oraz prawidłowemu zachowaniu się na drodze.


W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują między innymi o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Samochód uderzył w budynek mie…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Pociąg Repatriantów przyjedzie do Wierus…

"Kopernik" w czołówce wojewódz…

Zbliżają się obchody Ogólnopolskiego Dni…

Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakie…

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

Groźnie na Warszawskiej. Samochód potrąc…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Groźny wypadek na Warszawskiej. Dwa rozb…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Słodkie obchody Dnia Kobiet w LO

[ZDJĘCIA] Niezwykłe spotkania z biologią

Tragedia przy Zamkowej. Znaleziono martw…

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

135 mln zł do odbioru w ZUS-ie na tereni…

Prelekcja dzielnicowego na pikniku profi…

Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta