[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się na Policję. Oboje odpowiedzą przed sądem

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności wykroczeń do których doszło na drodze ekspresowej S8 w Prusaku w powiecie wieruszowskim. Kierująca Porsche, która tego dnia tamowała i utrudniała ruch pojazdów oraz pasażer, który pieszo chodził po S8 już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za takie wykroczenia grozi kara do 5 tysięcy złotych grzywny.


Do wykroczeń z udziałem osób podróżujących Porsche, doszło 3 lipca 2019 roku na 127 km drogi ekspresowej S8 w Prusaku, w powiecie wieruszowskim. Z informacji wynikało wówczas, że tego dnia kierowca Porsche, tamował i utrudniał ruch osobowemu Peugeotowi oraz zatrzymał pojazd na drodze S8 w miejscu niedozwolonym, natomiast pasażer tego pojazdu chodził pieszo po tej drodze. Sprawą natychmiast zajęli się wieruszowscy policjanci z którymi skontaktował się pasażer Porsche. Okazało się, że podróżujący Porsche aktualnie przebywają w powiecie kieleckim.


W tej sytuacji, 32 – letnia kierująca usłyszała zarzuty tarasowania i utrudniania ruchu, w tym uszkodzenia osobowego Peugeota oraz zatrzymania pojazdu w miejscu niedozwolonym. 32 – letni kompan kobiety, usłyszał zarzut chodzenia pieszo po trasie S8, przeznaczonej tylko do ruchu pojazdów. Osoby te już wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenia, za które grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Wkrótce w tej sprawie złoży również zeznania zamieszkujący w województwie pomorskim kierowca Peugeota. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

wideo/zdj: STOP CHAM

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…