Spowodował wypadek - był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło w niedzielną noc w Kopaninach w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy.


Do kolizji drogowej doszło 24 marca 2019 roku przed godziną 1:00. Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, 29 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, stracił panowanie nad kierowanym fiatem seicento i uderzył w znak drogowy, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierowca fiata, miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu, przyznał się do kierowania seicentem na tzw. „podwójnym gazie". Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Poza tym, 29 – latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie samochodem bez prawa jazdy.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. Pamiętajmy także o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, co jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze oznacza, że jest to prędkość bezpieczna.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Pożar lasu w Węglewicach. Na miejscu kil…

Pożar w Dzietrzkowicach. Paliło się ście…

Wypadek samochodowy w Czastarach. Dwie o…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

59-latek kradł na terenie Wieruszowa. …

[ZDJĘCIA] Duży pożar hali w Świątkowicac…

Szok! Starsze osoby ofiarami oszustów. M…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Świątkowicach. Sp…

Pożar w Nowym Ochędzynie. Paliło się zbo…

[ZDJĘCIA] Wieruszowski rynek ożył. Dużo …

Gmina Wieruszów: Podpisanie porozumienia…

Z ostatniej chwili: Pożar poszycia leśne…

Prosna Wieruszów wróciła do treningów. Z…

[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeńs…

[ZDJĘCIA] Ochotnicza Straż Pożarna w Cho…

[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się…

Wypadek w Radostowie Pierwszym. Cztery p…

Na terenie powiatu grasują włamywacze! P…