Spowodował wypadek - był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do którego doszło w niedzielną noc w Kopaninach w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy.


Do kolizji drogowej doszło 24 marca 2019 roku przed godziną 1:00. Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, 29 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, stracił panowanie nad kierowanym fiatem seicento i uderzył w znak drogowy, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierowca fiata, miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu, przyznał się do kierowania seicentem na tzw. „podwójnym gazie". Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Poza tym, 29 – latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie samochodem bez prawa jazdy.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. Pamiętajmy także o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, co jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze oznacza, że jest to prędkość bezpieczna.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Pożar lasu w miejscowości Leli…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Podsumowanie działań Bezpieczny weekend …

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty. …

Rondo Rotmistrza Długaszewskiego zyskało…

[ZDJĘCIA] Za nami 34. Ogólnopolski Wyści…

Pożar szopy w Wieruszowie. Na miejscu dw…

Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powia…

Posiadał amfetaminę – został namierzony …