Ruszyła akcja bezpłatnego czipowania pupili!

Urząd Miejski w Wieruszowie informuje, że ruszyła bezpłatna akcja znakowania - czipowania zwierząt, których właściciele są mieszkańcami gminy Wieruszów. Znakowanie (czipowanie) psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy.


Osoby posiadające zwierzęta domowe (w szczególności psy i koty) zobowiązane są do dbałości o ich zdrowie i czystość, karmienie zwierząt, zapewnienie godnego miejsca pobytu i opieki weterynaryjnej oraz poddawanie zabiegom znakowania – czipowania (§ 23 uchwały nr IX/73/2019 z dnia 27 czerwca 2019 r. zmieniająca uchwałę w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieruszów).

Zabiegom znakowania (czipowania) podlegają psy posiadające aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. W przypadku kotów szczepienie przeciw wściekliźnie nie jest wymagane. O sfinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne będące właścicielami psa lub kota zamieszkujące na terenie Gminy Wieruszów, co potwierdzą w oświadczeniu stanowiącym załącznik do wniosku o przyznanie sfinansowania. Właściciel uzyskuje sfinansowanie kosztów znakowania (czipowania) w wysokości 100% poniesionych kosztów. Akcja obejmuje również bezpłatną sterylizację/kastrację zwierząt, których właściciele mieszkają na terenie gminy Wieruszów. Usługa jest całkowicie bezpłatna i odbywa się na koszt Gminy Wieruszów.


Sfinansowaniu podlegają tylko i wyłącznie zabiegi wykonane w Gabinecie Weterynaryjnym przez lek. wet. Panią Andżelikę Barczak, mającym siedzibę przy ul. Osiedlowej 1k, 98-400 Wieruszów, numer telefonu: 603-394-731. (Gmina podpisała umowę z ww. Gabinetem, który został wybrany w drodze zapytania ofertowego).

pdf
Nazwa pliku: WNIOSEK-1.pdf
Rozmiar pliku: 150 kb
Pobierz plik

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…