Prelekcja dzielnicowego na pikniku profilaktycznym

Dodane przez EWE24.net

Dzielnicowi z wieruszowskiej Komendy Policji cyklicznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. W poniedziałkowe popołudnie dzielnicowy z wieruszowskiej komendy Policji przeprowadził prelekcję na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Spotkanie odbyło się w ramach zakończenia projektu nauki jazdy na łyżwach.


Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Wieruszowski Klub Sportowy „Prosna" realizował projekt „Nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach". Lekcje jazdy na łyżwach odbywały się na krytym lodowisku od 14 stycznia do 6 marca 2019 roku. W tym czasie wieruszowscy dzielnicowi również czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, którzy poprzez uczestnictwo w zajęciach kształtowali swoje prawidłowe postawy i zachowania.


4 marca 2019 roku na zakończenie projektu zorganizowano ognisko, podczas którego wszyscy uczestnicy mieli między innymi okazję wysłuchać porad dzielnicowego na tematy związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania st.sierż. Piotr Płachta przypominał w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. Przedstawił podejmowane działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży oraz uczulał obecnych na pikniku na umiejętność reagowania w sytuacji ewentualnego zagrożenia.


Podczas spotkania dzielnicowy przybliżył pracę policjanta oraz zaprezentował wyposażenie policyjnego radiowozu. Nie zabrakło również informacji na temat aplikacji „Moja Komenda", narzędzia „Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy Bliżej Nas". Spotkanie z pewnością zaowocowało umocnieniem kontaktu dzielnicowego z społeczeństwem co pozwoli również na coroczną kontynuację spotkań.


info. KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Samochód uderzył w budynek mie…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Pociąg Repatriantów przyjedzie do Wierus…

"Kopernik" w czołówce wojewódz…

Zbliżają się obchody Ogólnopolskiego Dni…

Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakie…

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

Groźnie na Warszawskiej. Samochód potrąc…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Groźny wypadek na Warszawskiej. Dwa rozb…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Słodkie obchody Dnia Kobiet w LO

[ZDJĘCIA] Niezwykłe spotkania z biologią

Tragedia przy Zamkowej. Znaleziono martw…

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

135 mln zł do odbioru w ZUS-ie na tereni…

Prelekcja dzielnicowego na pikniku profi…

Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta