Prelekcja dzielnicowego na pikniku profilaktycznym

Dodane przez EWE24.net

Dzielnicowi z wieruszowskiej Komendy Policji cyklicznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. W poniedziałkowe popołudnie dzielnicowy z wieruszowskiej komendy Policji przeprowadził prelekcję na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Spotkanie odbyło się w ramach zakończenia projektu nauki jazdy na łyżwach.


Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Wieruszowski Klub Sportowy „Prosna" realizował projekt „Nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach". Lekcje jazdy na łyżwach odbywały się na krytym lodowisku od 14 stycznia do 6 marca 2019 roku. W tym czasie wieruszowscy dzielnicowi również czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, którzy poprzez uczestnictwo w zajęciach kształtowali swoje prawidłowe postawy i zachowania.


4 marca 2019 roku na zakończenie projektu zorganizowano ognisko, podczas którego wszyscy uczestnicy mieli między innymi okazję wysłuchać porad dzielnicowego na tematy związane z bezpieczeństwem. Podczas spotkania st.sierż. Piotr Płachta przypominał w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo w miejscach publicznych oraz w miejscu zamieszkania. Przedstawił podejmowane działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży oraz uczulał obecnych na pikniku na umiejętność reagowania w sytuacji ewentualnego zagrożenia.


Podczas spotkania dzielnicowy przybliżył pracę policjanta oraz zaprezentował wyposażenie policyjnego radiowozu. Nie zabrakło również informacji na temat aplikacji „Moja Komenda", narzędzia „Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy Bliżej Nas". Spotkanie z pewnością zaowocowało umocnieniem kontaktu dzielnicowego z społeczeństwem co pozwoli również na coroczną kontynuację spotkań.


info. KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…