Pomalowała samochody i budynki – została namierzona przez policjantów

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności uszkodzenia pojazdów i budynków, do których doszło 30 marca 2019 roku w Wieruszowie. Podejrzana już usłyszała zarzut w tej sprawie. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


31 marca 2019 roku do wieruszowskiej komendy policji zgłosił się 39 - letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Z relacji mężczyzny wynikało, że w nocy z 30/31 marca br. nieznany sprawca pomalował farbą elementy karoserii jego samochodu hyundai tucson, który zaparkowany był w Wieruszowie na ulicy Klemensa Wierusza. Ponadto okazało się, że efektem „twórczości" grafficiarzy były pomalowane przy ulicy Mickiewicza elewacje budynków, okna, bramy wjazdowe do garaży a także dwa inne pojazdy marki Daewoo Lanos i Citroen. Wstępnie straty powstałych uszkodzeń oszacowano na kilka tysięcy złotych i jest to przedmiotem dalszych dokładnych ustaleń.


Sprawą zajęli się śledczy z wieruszowskiej komendy policji, którzy szybko ustalili grupę osób, która tej nocy przechadzała się w rejonie powstałych uszkodzeń. Finalnie okazało się, że za uszkodzeniami mienia stoi 17 – letnia mieszkanka gminy Wieruszów. Nastolatka nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć policjantom powodów swojego zachowania. Podejrzana już usłyszała zarzuty w tej sprawie, do których się przyznała. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.


Przypominamy i apelujemy, że wiele miejsc publicznych w Wieruszowie, gminie Wieruszów i na terenie powiatu wieruszowskiego objętych jest monitoringiem wizyjnym. W przypadku popełniania czynów zabronionych w takich miejscach, policjanci często przy współpracy z samorządami i innymi podmiotami sukcesywnie ustalają sprawców tego typu zdarzeń, którzy muszą liczyć się z odpowiedzialnością prawną.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Pożar lasu w Węglewicach. Na miejscu kil…

Pożar w Dzietrzkowicach. Paliło się ście…

Wypadek samochodowy w Czastarach. Dwie o…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

59-latek kradł na terenie Wieruszowa. …

[ZDJĘCIA] Duży pożar hali w Świątkowicac…

Szok! Starsze osoby ofiarami oszustów. M…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Świątkowicach. Sp…

Pożar w Nowym Ochędzynie. Paliło się zbo…

[ZDJĘCIA] Wieruszowski rynek ożył. Dużo …

Gmina Wieruszów: Podpisanie porozumienia…

Z ostatniej chwili: Pożar poszycia leśne…

Prosna Wieruszów wróciła do treningów. Z…

[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeńs…

[ZDJĘCIA] Ochotnicza Straż Pożarna w Cho…

[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się…

Wypadek w Radostowie Pierwszym. Cztery p…

Na terenie powiatu grasują włamywacze! P…