Policjanci z Wieruszowa uderzyli w narkobiznes. Dwie osoby w rękach mundurowych

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Amatorzy substancji odurzających wpadli w ręce policjantów w zaparkowanych pojazdach. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.


8 lutego 2019 roku przed godziną 23:00 wieruszowscy kryminalni działając na podstawie wcześniej zgromadzonych informacji, zauważyli zaparkowany w rejonie jednej z prywatnych posesji w Wyszanowie pojazd Subaru Impreza. Jak się okazało, wewnątrz tego pojazdu siedział m.in. 23 – letni mieszkaniec Wieruszowa. Kryminalni podejrzewali, że 23 – latek może mieć przy sobie narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci ujawnili susz roślinny oraz tzw. „biały proszek". Już wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że to marihuana i amfetamina. Od podejrzanego została pobrana krew do badań, które wykażą, czy znajdował się pod działaniem substancji odurzających. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.


17 lutego 2019 roku około godziny 23:00 policjanci wieruszowskiej prewencji zauważyli zaparkowany w ustronnym miejscu w Wieruszowie samochód. Policjanci postanowili skontrolować zaparkowany pojazd. W trakcie tej kontroli mężczyźni przebywający w aucie zaczęli nerwowo się zachowywać. Wszystko wskazywało na to, że mogą posiadać narkotyki. Również w tym przypadku podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Jak się okazało przy jednym z mężczyzn, 25 - letnim mieszkańcu Wieruszowa policjanci znaleźli susz roślinny marihuany. W tej sytuacji 25 – latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Śledczy ustalili, że podejrzany był już w przeszłości notowany za posiadanie narkotyków oraz przestępstwa przeciwko mieniu.


Za posiadanie substancji odurzających wbrew obowiązującym przepisom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Łącznie policjanci podczas wykonywanych czynności w tych sprawach zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe. Postępowania w tych sprawach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Jest to już kolejny przypadek w 2019 roku, gdy policjanci z wieruszowskiej komendy policji ujawniają środki narkotyczne w toku realizowanych czynności.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Samochód uderzył w budynek mie…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Pociąg Repatriantów przyjedzie do Wierus…

"Kopernik" w czołówce wojewódz…

Zbliżają się obchody Ogólnopolskiego Dni…

Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakie…

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

Groźnie na Warszawskiej. Samochód potrąc…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Groźny wypadek na Warszawskiej. Dwa rozb…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Słodkie obchody Dnia Kobiet w LO

[ZDJĘCIA] Niezwykłe spotkania z biologią

Tragedia przy Zamkowej. Znaleziono martw…

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

135 mln zł do odbioru w ZUS-ie na tereni…

Prelekcja dzielnicowego na pikniku profi…

Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta