Policjanci z Wieruszowa uderzyli w narkobiznes. Dwie osoby w rękach mundurowych

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Amatorzy substancji odurzających wpadli w ręce policjantów w zaparkowanych pojazdach. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.


8 lutego 2019 roku przed godziną 23:00 wieruszowscy kryminalni działając na podstawie wcześniej zgromadzonych informacji, zauważyli zaparkowany w rejonie jednej z prywatnych posesji w Wyszanowie pojazd Subaru Impreza. Jak się okazało, wewnątrz tego pojazdu siedział m.in. 23 – letni mieszkaniec Wieruszowa. Kryminalni podejrzewali, że 23 – latek może mieć przy sobie narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W trakcie przeszukania mężczyzny, policjanci ujawnili susz roślinny oraz tzw. „biały proszek". Już wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że to marihuana i amfetamina. Od podejrzanego została pobrana krew do badań, które wykażą, czy znajdował się pod działaniem substancji odurzających. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.


17 lutego 2019 roku około godziny 23:00 policjanci wieruszowskiej prewencji zauważyli zaparkowany w ustronnym miejscu w Wieruszowie samochód. Policjanci postanowili skontrolować zaparkowany pojazd. W trakcie tej kontroli mężczyźni przebywający w aucie zaczęli nerwowo się zachowywać. Wszystko wskazywało na to, że mogą posiadać narkotyki. Również w tym przypadku podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Jak się okazało przy jednym z mężczyzn, 25 - letnim mieszkańcu Wieruszowa policjanci znaleźli susz roślinny marihuany. W tej sytuacji 25 – latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Śledczy ustalili, że podejrzany był już w przeszłości notowany za posiadanie narkotyków oraz przestępstwa przeciwko mieniu.


Za posiadanie substancji odurzających wbrew obowiązującym przepisom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Łącznie policjanci podczas wykonywanych czynności w tych sprawach zabezpieczyli różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe. Postępowania w tych sprawach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Jest to już kolejny przypadek w 2019 roku, gdy policjanci z wieruszowskiej komendy policji ujawniają środki narkotyczne w toku realizowanych czynności.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…