Po co komu porady? Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieruszowie odpowiada

Porady nas zalewają. Dobrych rad udzielają wszyscy wszystkim. Wszyscy się na wszystkim znają. Jak najlepiej żyć! Jak wychować dziecko! Jak być dobrym rodzicem! Niektórym poradom dajemy wiarę, stosujemy się do nich. Inne traktujemy z uśmiechem, przymrużeniem oka albo jednoznacznie odrzucamy, a z niektórych wręcz wyśmiewamy się.


Po co komu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna?


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna jest dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, aby nie pozostawali sami z trudnymi sprawami, pytaniami, problemami związanymi z nauką, wychowaniem, relacjami w szkole, życiem w rodzinie, aby nie poprzestawali na wiedzy z kolorowych gazet i poradach zdroworozsądkowych.


Poradnia to osoby – psycholodzy, pedagodzy, logopedzi – którzy na wniosek rodziców udzielają porad w sprawach, które przekraczają możliwości zrozumienia: dlaczego moje dziecko źle się uczy?, boi się, nie umie poprawnie mówić...? Pracownicy poradni wspólnie z rodzicami i dziećmi szukają odpowiedzi na te pytania, wskazują pewne sposoby postępowania.


Porady, badania psychologiczne, pedagogiczne, terapie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nie wymagają skierowania od nauczycieli, lekarzy lub innych osób. Tylko rodzice lub opiekunowie prawni dzieci podejmują decyzje o korzystaniu z usług poradni.


Wyniki badań, przebieg terapii są objęte tajemnicą. Z usług Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie mogą korzystać dzieci i ich rodzice, które uczęszczają do szkół, przedszkoli na terenie miasta i powiatu wieruszowskiego. Usługi poradni są bezpłatne.

Zobacz także

Już jutro startują Targi dla Kobiet

Aktorskie Talenty Mieszkańców DPS w Chró…

Wystawa Jana Stencla w Powiatowej Biblio…

[WIDEO] Spotkajmy się z LOWierTV w Miejs…

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w W…

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – poli…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Wpadł z narkotykami podczas kontroli dro…

Wypadek w Lututowie. 10-letni rowerzysta…

Policjanci ponownie skontrolują kierowcó…

[ZDJĘCIA] Polsko-niemiecko-ukraińskie sp…

[ZDJĘCIA] Święto Edukacji Narodowej w ZS…

[ZDJĘCIA] Wielkie święto w wieruszowskim…

"Kopernik" na Wieruszowskim Ja…

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały ro…

Wieruszowska poradnia zaprasza dzieci na…

Uczestnicy ŚDS Osiek z filią w Czastarac…

Teatralno-Kabaretowe sukcesy mieszkańców…