Zaloguj się w naszej Społeczności
Zaloguj się

Po co komu porady? Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieruszowie odpowiada

Porady nas zalewają. Dobrych rad udzielają wszyscy wszystkim. Wszyscy się na wszystkim znają. Jak najlepiej żyć! Jak wychować dziecko! Jak być dobrym rodzicem! Niektórym poradom dajemy wiarę, stosujemy się do nich. Inne traktujemy z uśmiechem, przymrużeniem oka albo jednoznacznie odrzucamy, a z niektórych wręcz wyśmiewamy się.


Po co komu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna?


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna jest dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, aby nie pozostawali sami z trudnymi sprawami, pytaniami, problemami związanymi z nauką, wychowaniem, relacjami w szkole, życiem w rodzinie, aby nie poprzestawali na wiedzy z kolorowych gazet i poradach zdroworozsądkowych.


Poradnia to osoby – psycholodzy, pedagodzy, logopedzi – którzy na wniosek rodziców udzielają porad w sprawach, które przekraczają możliwości zrozumienia: dlaczego moje dziecko źle się uczy?, boi się, nie umie poprawnie mówić...? Pracownicy poradni wspólnie z rodzicami i dziećmi szukają odpowiedzi na te pytania, wskazują pewne sposoby postępowania.


Porady, badania psychologiczne, pedagogiczne, terapie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nie wymagają skierowania od nauczycieli, lekarzy lub innych osób. Tylko rodzice lub opiekunowie prawni dzieci podejmują decyzje o korzystaniu z usług poradni.


Wyniki badań, przebieg terapii są objęte tajemnicą. Z usług Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie mogą korzystać dzieci i ich rodzice, które uczęszczają do szkół, przedszkoli na terenie miasta i powiatu wieruszowskiego. Usługi poradni są bezpłatne.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] XI Powiatowy Festiwal Piosenki…

[ZDJĘCIA] XXVI Międzyzakładowy Turniej W…

Egzamin na kartę rowerową w Szkole Podst…

[ZDJĘCIA] Niecodzienna lekcja uczniów ze…

[ZDJĘCIA] Akademia Reksia zajęcia sporto…

Uczniowie z Wieruszowa z wizytą w Szkole…

[ZDJĘCIA] Trwają Dni Otwarte w Staszicu

[DUŻO ZDJĘĆ] Warsztaty naukowe w Szkole …

[ZDJĘCIA] W bajkowej krainie - wycieczka…

"Śpiewamy Polskę" - Powiatowy …

[ZDJĘCIA] "W poszukiwaniu źródeł pa…

[ZDJĘCIA] Mistrzostwa Miasta i Gminy Wie…

[ZDJĘCIA] "Śpiewać, tańczyć każdy m…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowe na zielon…

[ZDJĘCIA] Turniej piłki nożnej rocznika …

Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezp…

[ZDJĘCIA] Kolejny komplet punkty Prosny …

Matura 2018 w wieruszowskim LO