Po co komu porady? Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieruszowie odpowiada

Porady nas zalewają. Dobrych rad udzielają wszyscy wszystkim. Wszyscy się na wszystkim znają. Jak najlepiej żyć! Jak wychować dziecko! Jak być dobrym rodzicem! Niektórym poradom dajemy wiarę, stosujemy się do nich. Inne traktujemy z uśmiechem, przymrużeniem oka albo jednoznacznie odrzucamy, a z niektórych wręcz wyśmiewamy się.


Po co komu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna?


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna jest dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, aby nie pozostawali sami z trudnymi sprawami, pytaniami, problemami związanymi z nauką, wychowaniem, relacjami w szkole, życiem w rodzinie, aby nie poprzestawali na wiedzy z kolorowych gazet i poradach zdroworozsądkowych.


Poradnia to osoby – psycholodzy, pedagodzy, logopedzi – którzy na wniosek rodziców udzielają porad w sprawach, które przekraczają możliwości zrozumienia: dlaczego moje dziecko źle się uczy?, boi się, nie umie poprawnie mówić...? Pracownicy poradni wspólnie z rodzicami i dziećmi szukają odpowiedzi na te pytania, wskazują pewne sposoby postępowania.


Porady, badania psychologiczne, pedagogiczne, terapie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nie wymagają skierowania od nauczycieli, lekarzy lub innych osób. Tylko rodzice lub opiekunowie prawni dzieci podejmują decyzje o korzystaniu z usług poradni.


Wyniki badań, przebieg terapii są objęte tajemnicą. Z usług Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie mogą korzystać dzieci i ich rodzice, które uczęszczają do szkół, przedszkoli na terenie miasta i powiatu wieruszowskiego. Usługi poradni są bezpłatne.

Zobacz także

"Nauka i doskonalenie jazdy na łyżw…

[WIDEO] "Spotkajmy się w bibliotece…

Wieruszowscy policjanci na spotkaniu z s…

Policja poszukuje sprawcy kradzieży z wł…

Pożar samochodu ciężarowego w Lututowie…

Wystawa „Barwne mity” w Powiatowej Bibli…

Dziecko w "sieci" - porady dla…

Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie wś…

Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców…

Pożar w zakładzie produkcyjnym w Łubnica…

Jasełka w wykonaniu Mieszkańców DPS w Ch…

Piotr Rudnik z wieruszowskiego LO w kole…

"Kopernik" w Orszaku Trzech Kr…

Pożar w Łubnicach! Podpalono magazyn z p…

Groźnie na drogach w powiecie. Audi wypa…

Wieruszowski "Staszic" znów wś…

Wystawa prac mieszkańców DPS w Chróścini…