Po co komu porady? Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieruszowie odpowiada

Porady nas zalewają. Dobrych rad udzielają wszyscy wszystkim. Wszyscy się na wszystkim znają. Jak najlepiej żyć! Jak wychować dziecko! Jak być dobrym rodzicem! Niektórym poradom dajemy wiarę, stosujemy się do nich. Inne traktujemy z uśmiechem, przymrużeniem oka albo jednoznacznie odrzucamy, a z niektórych wręcz wyśmiewamy się.


Po co komu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna?


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna jest dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, aby nie pozostawali sami z trudnymi sprawami, pytaniami, problemami związanymi z nauką, wychowaniem, relacjami w szkole, życiem w rodzinie, aby nie poprzestawali na wiedzy z kolorowych gazet i poradach zdroworozsądkowych.


Poradnia to osoby – psycholodzy, pedagodzy, logopedzi – którzy na wniosek rodziców udzielają porad w sprawach, które przekraczają możliwości zrozumienia: dlaczego moje dziecko źle się uczy?, boi się, nie umie poprawnie mówić...? Pracownicy poradni wspólnie z rodzicami i dziećmi szukają odpowiedzi na te pytania, wskazują pewne sposoby postępowania.


Porady, badania psychologiczne, pedagogiczne, terapie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nie wymagają skierowania od nauczycieli, lekarzy lub innych osób. Tylko rodzice lub opiekunowie prawni dzieci podejmują decyzje o korzystaniu z usług poradni.


Wyniki badań, przebieg terapii są objęte tajemnicą. Z usług Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieruszowie mogą korzystać dzieci i ich rodzice, które uczęszczają do szkół, przedszkoli na terenie miasta i powiatu wieruszowskiego. Usługi poradni są bezpłatne.

Zobacz także

Seria podpaleń w gminie Galewice. Sprawc…

Kolejne wypadki na terenie powiatu. Są r…

Połamane drzewa, zerwane dachy... Pracow…

Bezpłatne poradnictwo specjalistyczne

Konkurs na dożynkowy chleb z okazji doży…

Wieruszowscy policjanci organizują spotk…

Wielka bitwa balonowa - coś dla ochłody …

Dwa pożary na terenie naszego powiatu. W…

Kilka porad, jak uniknąć kradzieży mieni…

Pożar w Biadaszkach. Na miejscu dziewięć…

Nadciągają tropikalne upały! Wydano spec…

Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych…

Działania kontrolno – prewencyjne pn. „T…

Sukcesy mieszkańców DPS w Chróścinie-Wsi…

Uwaga mieszkańcy powiatu! Meteorolodzy o…

[ZDJĘCIA] Powiat Wieruszowski powitał no…

Zdemolował auto swojej siostry, bo ...wy…

Uwaga wieruszowianie! Nadciągają burze z…