Na terenie powiatu grasują włamywacze! Policja ostrzega i prosi o pomoc w ustaleniu ich tożsamości!

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniami do których w ostatnim czasie doszło w Wieruszowie i w gminie Wieruszów. Jednocześnie apelujemy o właściwe zabezpieczenie własnego mienia.


Poszukujemy sprawców trzech kradzieży z włamaniami do domów jednorodzinnych, do których w ostatnim czasie doszło w Wieruszowie i w gminie Wieruszów. Z ustaleń i relacji pokrzywdzonych wynika, że w drugiej połowie czerwca oraz na początku lipca 2019 roku w Polesiu, Wieruszowie i Mirkowie nieustaleni do chwili obecnej złodzieje, z domów jednorodzinnych skradli biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości prawie 25 tysięcy złotych. Każdorazowo włamywacze w trakcie swoich przestępczych działań wykorzystywali nieobecność lub sen domowników i w tym czasie włamywali się do pomieszczeń.

W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców zwłaszcza właścicieli mieszkań, domów jednorodzinnych i innych obiektów o właściwe zabezpieczenie własnego mienia w celu uniknięcia włamania, kradzieży lub podobnych nieprzyjemnych sytuacji. Szczególnie w nocy pamiętajmy o zamknięciu okien i drzwi, głównie tarasowych oraz balkonowych. Bądźmy ostrożni, zwłaszcza w okresie wakacyjnym w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów i przekazywaniu innych istotnych informacji. Pamiętajmy, że jeżeli cokolwiek wyda nam się podejrzane w zachowaniu przypadkowo napotkanych osób w pobliżu naszych posesji o poinformowaniu Policji o zaobserwowanej sytuacji. Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przypadkowych kontaktów z osobami nieznajomymi, które pod jakimkolwiek pretekstem chcą wejść do naszego domu lub mieszkania. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się zwieść szczególnym ofertom przedstawianym przez obcych, na przykład dotyczących podpisania korzystniejszych umów na dostarczanie energii elektrycznej lub chcących pozyskać jakiekolwiek informacje.


Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat powyższych zdarzeń prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie, pod nr tel. 62-78-32-411, osobiście lub z najbliższą jednostką policji. Osobom kontaktującym się zapewniamy anonimowość.


asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

Zobacz także

Pożar budynku w Czastarach. Spłonęło wyp…

Urząd Marszałkowski likwiduje białe plam…

Projekt "Zdrowe powietrze to jest t…

Innowacyjna firma – wsparcie dla przedsi…

[ZDJĘCIA] Wypadek na Polnej w Wieruszowi…

Uczniowie "Kopernika" w projek…

Ponad stu wystawców i wyjątkowe artykuły…

Pożar budynku mieszkalnego w Wyszanowie…

Ruszyła akcja bezpłatnego czipowania pup…

XXIV Dni Wieruszowa już niebawem... Opró…

Skomponuj set z utworami Moniuszki! Zapr…

Runkayakbike, czyli zupełnie nowa forma …

Poważny pożar w Mieleszynie. Spłonęła pr…