[ZDJĘCIA] "Kopernik" - tradycja i nowoczesność

W tym roku minie 65 lat od chwili, gdy pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. Początkowo w bardzo skromnych warunkach, już w 1962 roku mogli oni uczyć się w nowym budynku – Pomniku Tysiąclecia przy ulicy M. Kopernika. Przez wiele lat mury tej szkoły opuszczali kolejni Absolwenci, wśród których są przedstawiciele różnych zawodów, ludzie z wielkimi osiągnięciami i niezwykłymi pasjami.


W czerwcu 2006 roku Liceum świętowało 50-lecie istnienia szkoły. Film upamiętniający to wydarzenie mogliśmy niedawno oglądać w lokalnych mediach dzięki uprzejmości Pana Macieja Dzięglewskiego i Redaktorów portalu tugazeta.pl. Dziś prezentujemy kilka zdjęć z tej uroczystości. Jest to wstęp do kolejnych spotkań z naszymi Absolwentami.


Z przyjemnością i prawdziwą satysfakcją wspominamy minione lata, spoglądamy na twarze naszych Absolwentów i Nauczycieli. Nasza szkoła to wielki etap w historii tego miasta, a wśród mieszkańców Wieruszowa i w wielu innych miejscach spotykamy Absolwentów LO, o czym mogliśmy się przekonać chociażby w czasie wiosennej gry miejskiej „Kopernika Zabawy Przyjemne i Pożyteczne". Pamiętamy o wszystkich dawnych uczniach tej szkoły, którzy tworzą społeczność związaną emocjonalnie z tym miejscem, lubią spotykać się na kolejnych zjazdach – 10, 20, 30 lat po maturze, odwiedzają nas w czasie różnych uroczystości, a przede wszystkim dobrze wspominają spędzone tu lata.


Liceum zmieniło się przez te 65 lat. Jest to przede wszystkim efekt zmian, które zachodzą w otaczającej nas rzeczywistości oraz w sposobie zdobywania wiedzy. Nowoczesne środki dydaktyczne, baza sportowa, kontakty z uczelniami, z lokalnymi ośrodkami kultury, z instytucjami działającymi na terenie Powiatu Wieruszowskiego – to tylko niektóre przykłady działalności „Kopernika", gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Przede wszystkim jednak chcemy zapewnić przyjazną atmosferę i komfort nauki wszystkim tym osobom, które kiedyś zapragną być absolwentami tej szkoły.


Oprac. Maria Woźniak

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Pożar lasu w miejscowości Leli…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Podsumowanie działań Bezpieczny weekend …

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty. …

Rondo Rotmistrza Długaszewskiego zyskało…

[ZDJĘCIA] Za nami 34. Ogólnopolski Wyści…

Pożar szopy w Wieruszowie. Na miejscu dw…

Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powia…

Posiadał amfetaminę – został namierzony …