Groźny wypadek w Cieszęcinie! Dwa rozbite auta, trzy osoby trafiły do szpitala. Sprawca był pijany!

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środowy wieczór w Cieszęcinie, w powiecie wieruszowskim.


Do wypadku drogowego doszło 10 kwietnia 2019 roku około godziny 20:30 w Cieszęcinie w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący dostawczym Peugeotem Boxerem, 38–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem Passatem, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Galewice. Następnie kierujący boxerem uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.


W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów oraz 20 – letni pasażer passata z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu oraz ogrodzenie posesji.


Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, kierujący boxerem w chwili wypadku miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Kierujący passatem był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.


Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka kara finansowa.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.


Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Zobacz także

Darmowe szkolenia w Gminie Bolesławiec

Ogłoszenie Wójta Gminy Bolesławiec

[ZDJĘCIA] Pożar lasu w miejscowości Leli…

Uwaga! Pył znad Sahary zmierza do Polski

Policjanci zatrzymali poszukiwanego

Podsumowanie działań Bezpieczny weekend …

[FILM] Ktoś chce złożyć Ci życzenia Wiel…

Groźny wypadek z udziałem motocyklisty. …

Rondo Rotmistrza Długaszewskiego zyskało…

[ZDJĘCIA] Za nami 34. Ogólnopolski Wyści…

Pożar szopy w Wieruszowie. Na miejscu dw…

Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powia…

Posiadał amfetaminę – został namierzony …