Groźny wypadek w Cieszęcinie! Dwa rozbite auta, trzy osoby trafiły do szpitala. Sprawca był pijany!

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środowy wieczór w Cieszęcinie, w powiecie wieruszowskim.


Do wypadku drogowego doszło 10 kwietnia 2019 roku około godziny 20:30 w Cieszęcinie w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący dostawczym Peugeotem Boxerem, 38–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem Passatem, którym kierował 20-letni mieszkaniec gminy Galewice. Następnie kierujący boxerem uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.


W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów oraz 20 – letni pasażer passata z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu oraz ogrodzenie posesji.


Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, kierujący boxerem w chwili wypadku miał w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu. Kierujący passatem był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.


Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia i wysoka kara finansowa.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.


Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Zobacz także

Pożar lasu w Węglewicach. Na miejscu kil…

Pożar w Dzietrzkowicach. Paliło się ście…

Wypadek samochodowy w Czastarach. Dwie o…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

59-latek kradł na terenie Wieruszowa. …

[ZDJĘCIA] Duży pożar hali w Świątkowicac…

Szok! Starsze osoby ofiarami oszustów. M…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Świątkowicach. Sp…

Pożar w Nowym Ochędzynie. Paliło się zbo…

[ZDJĘCIA] Wieruszowski rynek ożył. Dużo …

Gmina Wieruszów: Podpisanie porozumienia…

Z ostatniej chwili: Pożar poszycia leśne…

Prosna Wieruszów wróciła do treningów. Z…

[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeńs…

[ZDJĘCIA] Ochotnicza Straż Pożarna w Cho…

[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się…

Wypadek w Radostowie Pierwszym. Cztery p…

Na terenie powiatu grasują włamywacze! P…