Groźny wypadek na S8. Konieczny przylot śmigłowca LPR

Dodane przez EWE24.net
Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w sobotni wieczór na drodze ekspresowej S8 w Sokolnikach w powiecie wieruszowskim.


Do wypadku drogowego doszło 2 marca br. około godziny 15:50 na 126 kilometrze drogi S8 w Sokolnikach w powiecie wieruszowskim /kierunek Warszawa/. Według wstępnych ustaleń, kierujący Volkswagenem Passatem, 38 – letni mieszkaniec Bełchatowa, prawdopodobnie w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami, uderzył w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego Renault wraz z naczepą, którym kierował 48 – letni mieszkaniec Łowicza. Po zderzeniu się pojazdów, kierujący Volkswagenem uderzył w bariery ochronne. W wyniku wypadku 38 - latek z obrażeniami ciała, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, został przetransportowany do szpitala. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w wypadku i bariery ochronne. Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, kierujący renault w chwili wypadku był trzeźwy.


Droga S  w miejscu wypadku przez cztery godziny była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali pojazdy na wyznaczony objazd od węzła w Wieruszowie przez drogę wojewódzką 482 do węzła Wieluń. Dalsze okoliczności tego wypadku wyjaśniają wieruszowscy policjanci. Czynności nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu.


W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…