Gmina Lututów: Włamywał się i kradł, co popadnie. 42-latek zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

Dodane przez EWE24.net

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniami do obiektów handlowych w gminie Lututów. Mężczyzna podejrzany jest również o kilkukrotne usiłowanie kradzieży z włamaniem. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W środę, 3 kwietnia wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z obiektów handlowych w Lututowie w powiecie wieruszowskim. Jak się okazało, w nocy sprawca po wyłamaniu drzwi wejściowych, wszedł do sklepu i skradł papierosy i alkohol różnych marek a także pieniądze i różnego rodzaju artykuły spożywcze. Łączną wartość strat wstępnie oszacowano na prawie 7 tysięcy złotych.


Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z wieruszowskiej komendy policji. Dzięki znajomości terenu i środowiska przestępczego, policjanci szybko namierzyli włamywacza. Okazał się nim 42 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Mężczyzna na widok policjantów nie krył swojego zaskoczenia.


Podczas przeszukania miejsca pobytu 42 – latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli większość skradzionego mienia. Wśród odzyskanych produktów znalazł się alkohol, papierosy i pieniądze a także artykuły spożywcze. W wyniku analizy zgromadzonych w tej sprawie materiałów, wieruszowscy kryminalni ustalili również, że tej samej nocy 42 – latek usiłował włamać się do innego obiektu handlowego w Lututowie. W tym przypadku straty związane z jego przestępczym działaniem wyniosły ponad 3 tysiące złotych. Okazało się także, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inną kradzież z włamaniem oraz usiłowania włamań, do których doszło w styczniu oraz w kwietnia br. w gminie Lututów. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych zdarzeń.


Zatrzymany usłyszał już zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.


info: KPP w Wieruszowie

Zobacz także

Pożar lasu w Węglewicach. Na miejscu kil…

Pożar w Dzietrzkowicach. Paliło się ście…

Wypadek samochodowy w Czastarach. Dwie o…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

59-latek kradł na terenie Wieruszowa. …

[ZDJĘCIA] Duży pożar hali w Świątkowicac…

Szok! Starsze osoby ofiarami oszustów. M…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Świątkowicach. Sp…

Pożar w Nowym Ochędzynie. Paliło się zbo…

[ZDJĘCIA] Wieruszowski rynek ożył. Dużo …

Gmina Wieruszów: Podpisanie porozumienia…

Z ostatniej chwili: Pożar poszycia leśne…

Prosna Wieruszów wróciła do treningów. Z…

[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeńs…

[ZDJĘCIA] Ochotnicza Straż Pożarna w Cho…

[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się…

Wypadek w Radostowie Pierwszym. Cztery p…

Na terenie powiatu grasują włamywacze! P…