„Bezpieczny pierwszak” w gminie Wieruszów

Dodane przez EWE24.net

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie przeprowadziły działania profilaktyczne skierowane dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Wieruszowie oraz w gminie Wieruszów. W ramach kampanii przeprowadzone zostały prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w gospodarstwie domowym i rolnym.


5 i 7 listopada 2019 roku Aneta Siedlecka i Karolina Mieszała z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie oraz asp. sztab. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie odwiedzili wszystkich pierwszoklasistów w Szkołach Podstawowych nr 1,2 i 3 w Wieruszowie oraz w Pieczyskach, Teklinowie i Wyszanowie.

Podczas spotkań wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się na drodze, bezpiecznemu spędzaniu czasu wolnego w domu i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwu podczas prac w domu i w gospodarstwie rolnym. Ważnym punktem spotkań, było uświadomienie milusińskim jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. Nie zabrakło również informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami. „Pierwszaki" bardzo chętnie wysłuchały przekazanych na spotkaniach informacji, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa i równie chętnie zadawały pytania. Na zakończenie wszystkim uczestnikom spotkań rozdano odblaskowe kamizelki, opaski, książki pt. „Bezpieczeństwo na wsi" oraz słodycze ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie. Prowadzone działania profilaktyczne przebiegły pod hasłem „Bezpieczna praca i zabawa w gospodarstwie rolnym".


Policjanci składają serdeczne podziękowania Kierownictwu i Pracownikom KRUS w Wieruszowie za pomoc i realizację działań profilaktycznych.


asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…