„Bezpieczne ferie 2019” w powiecie wieruszowskim

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa w czasie odbywających się ferii zimowych. Tym razem spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Lututowie oraz Sokolnikach. Podczas spotkań przypominali w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo, głównie w czasie ferii zimowych oraz jak ważną rolę pełni korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych.


11 lutego 2019 roku podczas odbywających się ferii zimowych prelekcję dla dzieci i młodzieży przed Biblioteką Publiczną w Lututowie przeprowadził Kierownik dzielnicowych KPP w Wieruszowie asp. sztab. Waldemar Leszczyński.


19 lutego br. z dziećmi z gminy Sokolniki w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Sokolnikach spotkał się Rzecznik prasowy wieruszowskiej komendy Policji asp. sztab. Damian Pawlak.


Podczas policyjnych prelekcji wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw na tzw. „wolnym powietrzu" oraz prawidłowemu zachowaniu się na drodze. Ważnym punktem policyjnych wykładów było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach publicznych i w miejscach zamieszkania oraz umiejętność reagowania w sytuacjach ewentualnego zagrożenia. Uczestnicy spotkań bardzo chętnie wysłuchali przekazanych informacji, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnikom spotkań rozdano odblaskowe opaski, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność pieszych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Samochód uderzył w budynek mie…

[DUŻO ZDJĘĆ] Za nami Ogólnopolski Dzień …

Pociąg Repatriantów przyjedzie do Wierus…

"Kopernik" w czołówce wojewódz…

Zbliżają się obchody Ogólnopolskiego Dni…

Handlowali odzieżą z zastrzeżonym znakie…

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek”

Groźnie na Warszawskiej. Samochód potrąc…

Uwaga na buraczki tarte! "Możliwa o…

Groźny wypadek na Warszawskiej. Dwa rozb…

[WIDEO] "Kopernik" zaprasza na…

Słodkie obchody Dnia Kobiet w LO

[ZDJĘCIA] Niezwykłe spotkania z biologią

Tragedia przy Zamkowej. Znaleziono martw…

WAŻNE: Porwano matkę z dzieckiem. Policj…

135 mln zł do odbioru w ZUS-ie na tereni…

Prelekcja dzielnicowego na pikniku profi…

Wypadek w Ostrówku. Ranny rowerzysta