„Bezpieczne ferie 2019” w powiecie wieruszowskim

Dodane przez EWE24.net

Wieruszowscy policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa w czasie odbywających się ferii zimowych. Tym razem spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Lututowie oraz Sokolnikach. Podczas spotkań przypominali w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo, głównie w czasie ferii zimowych oraz jak ważną rolę pełni korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych.


11 lutego 2019 roku podczas odbywających się ferii zimowych prelekcję dla dzieci i młodzieży przed Biblioteką Publiczną w Lututowie przeprowadził Kierownik dzielnicowych KPP w Wieruszowie asp. sztab. Waldemar Leszczyński.


19 lutego br. z dziećmi z gminy Sokolniki w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Sokolnikach spotkał się Rzecznik prasowy wieruszowskiej komendy Policji asp. sztab. Damian Pawlak.


Podczas policyjnych prelekcji wiele uwag poświęcono właściwemu zachowaniu się podczas organizowanych zabaw na tzw. „wolnym powietrzu" oraz prawidłowemu zachowaniu się na drodze. Ważnym punktem policyjnych wykładów było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych w miejscach publicznych i w miejscach zamieszkania oraz umiejętność reagowania w sytuacjach ewentualnego zagrożenia. Uczestnicy spotkań bardzo chętnie wysłuchali przekazanych informacji, zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnikom spotkań rozdano odblaskowe opaski, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność pieszych.

Zobacz także

Podpalił zakład produkcyjny, w którym pr…

Bejda Paweł podsumował kampanię wyborczą…

Policjanci rozmawiali z młodzieżom o bez…

Pijany 17 - latek odpowie za bezpodstawn…

Konkurs plastyczny z okazji stulecia woj…

Uwaga na fałszywe wiadomości dotyczące „…

Tragedia w Łubnicach. 59-latek zasłabł i…

Zbliżają się zawody wędkarskie z okazji …

[ZDJĘCIA] Strażackie Floriany po raz kol…

Tragedia nad zalewem w Bolesławcu. Odnal…

Zbliża się Dzień Dziecka w Wieruszowie. …

Big Cyc i Big Grill w Wieruszowie!

Witold Stępień - Marszałek Województwa Ł…

UWAGA na oszustów! Udają pośredników szy…

Groźny wypadek w miejscowości Krzyż. Trz…

Podaruj nowy dom psiakom ze schroniska. …

Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo …

Za nami spotkanie sołtysów z gminy Wieru…