Autostopem przez Amerykę Południową, czyli kolejna podróż wieruszowskiego radnego

Kacper Owczarski, będący również radnym Rady Miejskiej w Wieruszowie wybiera się w kolejną podróż. Jak sam się określa jest kolekcjonerem wspomnień, wrażeń i emocji. Dotychczas stopem dotarł do Bułgarii, na Gibraltar oraz pokonując 40 000 km w 78 dni do Władywostoku. Wszedł również na szczyt Mont Blanc. Tym razem wybiera się w 6 miesięczną podróż po Ameryce Południowej. Przy wsparciu lokalnych firm planuje odwiedzić co najmniej 150 punktów, mając do dyspozycji 20 zł na dzień. Zabierając namiot i śpiwór oraz najpotrzebniejsze rzeczy będzie nocował wśród przyrody lub u napotkanych ludzi.


– To może oznaczać nie jedzenie przez 3 – 4 dni , to może oznaczać zamarzanie na parkowej ławce. To może oznaczać więzienie, szyderstwa, kpiny i izolację. A może nawet utratę rozumu. Ale dokonam tego wszelkimi możliwymi drogami, ponieważ to jedyna dobra walka jaką znam. – pisze Owczarski na swoim Facebooku


Udało mu się znaleźć trochę miejsca na materiały promocyjne gminy, którymi będzie obdarowywał m.in. kierowców. Można również go wesprzeć w realizacji pomysłu.

– Jeżeli chciałbyś pocztówkę z krajów Ameryki Południowej. Proszę o przelanie pieniędzy na konto bankowe, a w tytule przelewu napisać adres do kogo pocztówka ma dojść Pozdrawiam !!! Niech Marco Polo czuwa nade mną – pisze Owczarski


Konto bankowe: 72 1020 4564 0000 5702 0148 9541 PKO Owczarski Kacper


Na bieżąco będziemy przekazywać relacje na naszej stronie. Życzymy naszemu mieszkańcowi i radnemu wielu niezapomnianych wrażeń i bezpiecznego powrotu do domu.

Zobacz także

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Zbliża się zakończenie projektu "An…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

[ZDJĘCIA] W Szkole Podstawowej w Pieczys…

IX Impreza Integracyjna „Śpiewać, tańczy…

Święcą przykładem - chcą zostać policjan…

Urząd Gminy Galewice ostrzega mieszkańcó…

Społeczność szkolna ZSP w Wieruszowie tw…

W piątek kolejne bezpłatne konsultacje n…

[ZDJĘCIA] Dzień Pluszowego Misia - uczni…

Nowy samochód dla OSP ,,Podzamcze”

Włamywacze grasują na terenie powiatu wi…

[ZDJĘCIA] Poznaj miasto z wieruszowskim …

Za nami XV Sesja Rady Powiatu Wieruszows…

Skutki palenia papierosów i ich wpływ na…

Ponownie ruszyła "Wymiana Ciepła…

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny Turniej Wiedzy…

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego…