[ZDJĘCIA] "Kopernik" wyruszył na poszukiwanie wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny jest tradycyjnie tym, podczas którego rzeczywiście wyruszamy, by naszą ulubioną porę roku "odnaleźć". Uczniowie "Kopernika" cenią tradycję, dlatego nie mogli się zachować inaczej. Zrobili to jednak w jeden ze swoich ulubionych sposobów: połączyli relaks z nauką i zabawą.


21 marca, w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie, rozpoczęła się Wiosenna Gra Miejska. Wzięli w niej udział uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami. Najważniejszym zadaniem każdego zespołu było: wylosowanie trasy wędrówki (obejmującej różne punkty w Wieruszowie), uzupełnienie karty gry, rozwiązanie zadań i odpowiedź na pytania odnalezionego w międzyczasie arbitra, który wskazywał jednocześnie kolejne cele wiosennych poszukiwań.


Szkolna Gra Miejska stała się okazją nie tylko do spaceru na świeżym powietrzu, ale również do poszerzenia wiedzy o Patronie Szkoły - Mikołaju Koperniku, instytucjach powiatowych i z wielu innych dziedzin, z których pytania znalazły się w poszczególnych punktach gry.


Jednym chyba z najciekawszych zadań zabawy było odszukanie kilku absolwentów wieruszowskiego LO i przeprowadzenie z nimi wywiadu. Obecni uczniowie "Kopernika" niejednokrotnie się przekonali, że dawnych uczniów swojej szkoły mogą spotkać nie tylko w każdej lokalnej instytucji, ale również w wielu innych miejscach.


Po zakończonej zabawie, na wszystkich uczestników gry czekała w szkole smaczna niespodzianka i oczywiście nagrodzenie zwycięzców. Ważnym elementem tego dnia było również sadzenie drzewek przekazanych dla LO od Urzędu Miejskiego. W centralnym miejscu przed budynkiem szkoły wsadziliśmy sadzonkę kasztanowca. Dla drzewa kojarzącego się z maturami jest to zdecydowanie najodpowiedniejsze miejsce.


Można ciekawie i kreatywnie spędzić Dzień Wiosny? W LO - jasne, że można! Za zorganizowanie całego dnia wiosennej nauki dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunem - panią Marią Jakubczyk.


Oprac. Andżelika Kretowicz

Fot. Weronika Matuszek z kl. 2C, Julia Kubiś i Katarzyna Mazurowska z kl. 1A

Zobacz także

Pożar lasu w Węglewicach. Na miejscu kil…

Pożar w Dzietrzkowicach. Paliło się ście…

Wypadek samochodowy w Czastarach. Dwie o…

PGE ostrzega: Uwaga na fałszywe e-maile …

59-latek kradł na terenie Wieruszowa. …

[ZDJĘCIA] Duży pożar hali w Świątkowicac…

Szok! Starsze osoby ofiarami oszustów. M…

[ZDJĘCIA] Duży pożar w Świątkowicach. Sp…

Pożar w Nowym Ochędzynie. Paliło się zbo…

[ZDJĘCIA] Wieruszowski rynek ożył. Dużo …

Gmina Wieruszów: Podpisanie porozumienia…

Z ostatniej chwili: Pożar poszycia leśne…

Prosna Wieruszów wróciła do treningów. Z…

[ZDJĘCIA] Policjanci dbają o bezpieczeńs…

[ZDJĘCIA] Ochotnicza Straż Pożarna w Cho…

[WIDEO] Agresorzy z Porsche zgłosili się…

Wypadek w Radostowie Pierwszym. Cztery p…

Na terenie powiatu grasują włamywacze! P…